Путіна добивають невдачі і провали: він часто виглядає роздратованим і втомленим. Рідко буває у Кремлі, частіше перебуває в Сочі на своїх дачах

Путін не буде керувати Росією завжди. Він часто виглядає роздратованим, втомленим, але кола, які є навколо нього і мають вплив на нього, потребують його перебування при владі, вважає Майкл Макфол, американский политолог. профессор Стэнфорда, бывший посол США в России.

Його виступ, записаний на форумі YES, опублікував Обозреватель.

Це порочне коло просто зав’язане на особі Путіна і буде постійно тиснути, щоб він залишався при владі. І чим довше Путін перебуватиме при владі, тим більш російська економіка матиме нереалізованого потенціалу в економіці і в суспільстві.

Сам Путін у чудовій формі: 2-3 години він працює вранці, йому і до Кремля зараз не треба їздити, він сам планує свій день за своєю власною волею.

Джон Теффт каже, що він часто перебуває у Сочі на своїх дачах. 2-3 дні на тиждень він проводить в Кремлі, коли з офіційними візитами до нього прибувають політики.

Ми багато знаємо про авторитарні режими і якщо порівняти єдину партію, хунту чи культ особистості, то остання категорія є найнестабільнішою. Тобто Путін керує системою, яка є найменш стабільною.

Далі. Я не хочу вас чимсь дивувати, але про це треба пам’ятати, що авторитарні режими мають великий економічний успіх, який Росія не демонструє. 1-2% економічного зростання на наступні декілька років – це не дуже добре, якщо порівнювати з тим, що Путін міг би показувати на початку 2000-их років. Звичайно, тоді були високі ціни на газ і нафту, і люди йому довіряли.

Але зараз, в третю декаду його правління, – цього не досить.

Я вивчав режими, які існували досить довго, писав докторську дисертацію про Південну Африку. У Мугабе була абсолютно катастрофічна ситуація, але він утримував владу три десятиліття. Тому, якщо чуєте, що є кореляція між стабільністю, автократією та економічним станом, не забудьте і про це.

Будьте дуже обережні, коли чуєте про рівень підтримки Путіна росіянами. Я знаю людей із «Левада-Центр» і тут, як колись казав Обама, на увазі треба мати дві речі.

Більшість політиків хочуть знати про свій рейтинг. Був час, коли підтримка Обами у Росії була вищою, ніж в Штатах. Це був 2010-ий рік.

Не знаю, як вам це сподобається, але якщо контролювати 95% влади у своїй країні, то мати рейтинг у 85% — це дуже просто.

Друге. У Росії фіксуються всі дзвінки. Уявляєте, дзвонять із Москви комусь у Владивосток і кажуть, що я от займаюся дослідженням думки. Що ви думаєте про Володимира Путіна?

У Росії є приховані преференції. Майте це на увазі.

 

Share

One Comment

  1. Booker Frei

    I simply want to mention I am just newbie to blogging and honestly enjoyed you’re web-site. Almost certainly I’m going to bookmark your website . You really come with fantastic article content. Thank you for revealing your web site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.