Російського режисера призначили керівником Меморіалу «Бабин яр»… Того самого режисера, що знущався у своєму фільмі над дітьми з сиротинця. Тепер він знущатиметься над нашою пам’ятью

Схиблений псих хоче використати Бабин Яр, щоб зробити боляче цілій країні.

«Нова концепеція Хржановського» переслідує цілком російські цілі — перетворити українську трагедію на український злочин, написав шоумен і громадський активіст Сергій Притула у своєму пості, який опублікував Главред.

Дякуючи Яніні Соколовій дізнався про жах, який тихо відбувався останніми місяцями в Києві.

Це історія про Меморіал Бабиного Яру. Місце нашої спільної трагедії, місце, де під час окупації Києва було розстріляно більше 150 тисяч людей. Євреїв, ромів, українців.

Десятки тисяч вбитих нацистами. Це місце — наша спільна травма.

І саме тут має постати Меморіал Бабиного Яру.

Проект довготривалий, він пройшов безліч стадій обговорень та експертиз, в тому числі міжнародних, аж раптом в цьому проекті на запрошення російських олігархів Ґєрмана Хана та Михайла Фрідмана з’явився російський режисер Ілля Хржановський.

Звичайно, вже в цьому моменті ви можете почати задаватись питанням, яким чином в історії створення Меморіалу у Києві з’явилось стільки росіян, які будуть вирішувати, якою буде пам’ять українців про історію злочинів на нашій землі.

Але це вже трохи інша історія. Сьогодні не про це, хоча і це важливо, в контексті питання національної гідності!

Зараз варто трішки прискіпливіше розглянути постать нового художнього керівника Меморіалу. Постать режисера Хржановського.

Цей режисер відомий лише одним фільмом – «Дау». Фільмом, в якому актори не грають біль, а їм справді роблять боляче. Дуже боляче.

Фактично над людьми в цьому кіно безжально знущаються заради задоволення якихось психопатичних потреб режисера Хржановського.

Хочете приклад? У фільми Дау дівчину реально ґвалтують пляшкою.

В інтерв’ю російському РБК Хржановський відкинув претензії в негуманності, а сцену зґвалтування пляшкою він прокоментував ось так: «А «мучается» — это что? …Мы же мучаем людей в жизни намного больше. Так устроены люди. Понимаете, все зависит от «квантового» взгляда наблюдателя… А что такое «на самом деле?».

Одна із французьких кінозірок, з якою спілкувались журналісти французького Le Monde відмовилась від роботи з Хржановським, побачивши його фільм, який мала дублювати, цитую:

«Я не можу цього дозволити. Ця жінка страждає насправді!» – кричала вона на режисера.

«Та на*рати, вона всього лише проститутка, котру я знайшов в БДСМ-борделі», — відповів Хржановський».

«Понимаете, все зависит от «квантового» взгляда наблюдателя…»

Квантовий садист Хржановський на цьому, звичайно не зупинився.

У його фільмі також мучать дітей. Немовлят! Саме про це написала Яніна Соколова і закликала відреагувати нашого уповноваженого з прав дітей та поліцію, відреагувати на факти насильства російського режисера.

Чому на це має реагувати українські чиновники та правоохоронці? Тому що російський режисер використав у своєму кіно українських дітей з сиротниців.

Хржановський у кіно знущався над українськими сиротами, ґвалтував жінку і співпрацював з російськими неонацистами та антисемітами.

А тепер він приїхав, щоб будувати Меморіал Бабиного Яру, щоб українці краще пам’ятали знущання та вбивства нацистів.

С*ка, я відмовляюся розуміти цей трешняк!

І навіть це не кінець історії. Я познайомився з «концепцією», яку запропонував Хржановський для Меморіалу. І в мене склалось враження, що його мета — переплюнути знущання над немовлятами.

Для мене очевидно, що «нова концепеція Хржановського» переслідує цілком російські цілі — перетворити українську трагедію на український злочин. Зробити з постраждалих — убивць.

Хржановський відверто каже, що хоче виділити історію Бабиного Яру з історії Голокосту, з історії злочину нацистів проти людяності, він хоче розповісти українцям історію унікального особливого «українського Голокосту».

Відчуваєте? Київ — українська столиця. Злочини — нацистів. Тому росіянин розкаже про «особливий український Голокост».

Бабин Яр — це величезна рана, не пережита до кінця трагедія, яку схиблений псих намагається використати, щоб тепер зробити боляче цілій країні, а не тільки людям на знімальному майданчику.

Я закликаю керівників та членів наглядової ради Меморіалу відреагувати негайно. І відреагувати не вступаючи в полеміку про мистецтво, а відразу звільнивши з посади цього Хржанівського.

Бо це вже не про мистецтво. Це про гідність. І це про біль мільйонів людей. Поряд з яким такі нелюди не можуть навіть стояти. Не те що чимось керувати.

А дискусії про мистецтво ми перенесемо на інший раз, я, наприклад, знаю історію про художника, який розпочав світову війну, давайте його призначимо посмертно керівником десь в Росії, тим більше, що якийсь час цей художник дуже плідно співпрацював з СРСР, правонаступником якого стала расєюшка.

Share