Росія мусить стояти! «Друг» Ердоган показав, хто на Босфорі господар: 59 російських танкерів із нафтою 16 днів чекають дозволу на прохід протокою

Туреччина загальмувала в Босфорі 59 російських танкерів із нафтою.

Російські судна змушені стояти на виході з Чорного моря по 16 днів. фото pixabay.com

Рішення Туреччини змінити правила судноплавства через Босфор і Дарданелли значно ускладнило поставки російської нафти в Європу через Чорне і Середземне море, повідомляє ресурс MIND з посиланням на  Finanz.ru.

6 лютого в очікуванні дозволу на прохід турецькою протокою стояли 55 суден. Серед них були 26 танкерів класу Aframax і 21 – класу Suezmax. На їх борту сумарно знаходиться понад 41 млн барелів нафти.

Пізніше пробка збільшилася ще на 4 танкери з 2,3 млн барелів «чорного золота».

Якщо раніше проходження протоки затягувалося приблизно на 1-2 дні, а минулої зими це було не більше 5-6 днів, то тепер середній термін очікування на виході з Чорного моря становить 16 днів, а на вході – 15.

В результаті кожен танкер, що перевозить російську нафту, а потім повертається в порт для нового завантаження, змушений майже місяць проводити в очікуванні біля кордону турецьких територіальних вод.

Такі затримки почалися восени, після посилення владою Туреччини правил навігації.

Зокрема, Анкара розширила список суден, які зобов’язані використовувати буксир при проходженні через протоки.

Видання зазначає, що порт Новоросійськ значно відстає від графіка в зв’язку зі спізненням танкерів. Через цей порт РФ продає близько 14% всієї нафти, що йде на експорт, або близько 720 тисяч барелів на день.

Share