Росія почала створювати в окупованому Криму україномовні ЗМІ — «потьомкінські дєрєвні» для Міжнародного суду ООН

Росія створює в Криму власні україномовні пропагандистські ЗМІ.

Російська окупаційна влада у Криму спочатку знищила незалежні українські медіа на півострові, а тепер взялася створювати власні пропагандистські україномовні ресурси в радянському стилі, які є промосковськими за змістом.

Насправді про задоволення потреб україномовних громадян не йдеться, таким чином російська влада просто намагається обманути Міжнародний суд ООН, що розглядає питання про дискримінацію кримських татар та етнічних українців, які перебувають на окупованих Російською Федерацією територіях Криму.

Зараз у Криму створено два ресурси: двомовний сайт (українська і російська) «Переяславська Рада 2.0» та україномовний щоквартальний журнал «Крим сьогодні».

Сайт публікує матеріали з доволі маніпулятивним поглядом на історію.

Зокрема, роковини депортації радянською владою кримських татар 18 травня 1944 року автори ресурсу подали як день пам’яті жертв депортації народів Криму.

У матеріалах змінено акценти й не розповідається про злочини саме проти кримських татар, а стверджується, що депортованими були «кримські татари, греки, болгари, німці, вірмени та інші народи, що населяють Крим».

Як стверджує головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун, створений пропагандистами щоквартальний журнал з аналогічною назвою «Кримська світлиця» буде надрукований тиражем 700 екземплярів.

Відповідно, у цьому випадку йдеться не про те, щоб задовольнити попит, а виключно про можливість заявити міжнародній спільноті, що таке видання є.

Журналісти одного з небагатьох кримськотатарських сайтів QHA Media вказують, що нинішня тактика російської пропаганди переслідує дві цілі: «з одного боку, світу демонструють нібито толерантне ставлення до етнічних українців у Криму, а з другого – продовжують свою пропаганду проти України в цілому, зокрема в середовищі української громади на півострові».

На думку Андрія Щекуна, зараз важливо надавати міжнародній спільноті правдиву інформацію про реальну ситуацію із правами людини в Криму. Бо Росія пускає в дію репресивну машину, щоб змусити замовкнути всіх, хто бореться за свої права.

Більше того, в Криму почали роздавати медалі «за збереження миру з Україною»: першу нагороду отримає Аксьонов.

Так звана «Українська громада Криму» заснувала медаль «Переяславська рада» для нагородження за внесок «у розвиток дружніх відносин Росії та України.

Першу медаль вручать ватажкові окупованого Криму Сергію Аксьонову.

Про це стало відомо в ході презентації першого випуску пропагандистського журналу українською мовою «Крим сьогодні».

Члени проросійської «Української громади Криму» таким чином дякують Аксьонову за підтримку у відкритті інформаційного порталу та виданні журналу.

«Максимальна підтримка від влади республіки надається українській громаді», — заявили засновники журналу.

Псевдожурналісти планують нагороджувати такою медаллю людей, які роблять внесок «у збереження миру між двома братніми народами».

Зазначимо, на початку цього року проросійська організація «Українська громада Криму» анонсувала створення газети і телепередачі «для популяризації української мови».

«Переяславська Рада 2.0» – пропагандистське видання, редактором якого значиться сама голова «української громади» Анастасія Грідчина.

Як відзначають експерти в матеріалі порталу «Крим.Реалії», створення та функціонування псевдоукраїнських ЗМІ – один з елементів кремлівських «потьомкінських сіл» міжнаціонального благополуччя.

Перед міжнародними організаціями російська влада створює картину нібито дотримання прав кримських українців отримувати інформацію рідною мовою.

Нагадаємо, Російська Федерація відмовляється виконувати наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів у справі «Застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» («Україна проти Російської Федерації»).

Досі не скасовані незаконні обмеження на право кримськотатарського народу зберігати свої представницькі інституції, включно з Меджлісом кримськотатарського народу, а також не забезпечено поновлення освіти українською мовою.

Share