Росія повертається! Урок фарисейства від Європи і урок байдужості від українського Президента: Зеленський ніяк не підтримав українську делегацію в ПАРЄ

“Ми залишились сам на сам..” – Команда Зеленського не підтримала українську делегацію в ПАРЄ перед голосуванням щодо Росії, написав на свої сторінці член української делегації у Страсбургу Борислав Береза.

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила адміністрацію президента України Володимира Зеленського про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій розглядається питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила ввечері 24 червня учасниця української делегації, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Напередодні червневої сесіі ПАРЄ в Страсбурзі українська делегація звернулася до АП ( чи до офісу, чи до бюро, як там правильно) нового президента з проханням про зустріч. Аби обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ. Це потребувало серйозноі кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партгерів , щоденних телефонних переговорів не лише в рамках міжпарламентського діалогу і дипломатичної роботи. Це потребувало в першу чергу лідерства президента.

Так було всі попередні 5 років.

У січні 2019 нам вдалося зупинити цю доповідь, бельгійки пані Суттер, її відправили назад в комітети. Й тільки наша делегація , наш посол Дмитро Кулеба, МЗС , президент Порошенко й його радники знають , яка була проведена попередня робота, які включені механізми переконання Німеччини і Франції….

На нинішнє звернення нашої делегаціі ми не отримали ніякої відповіді з АП і від президента.

Наша делегація залишилася сам на сам в цій залі.

І ось ми , « старі обличчя», разом з однодумцями з Британії, Грузії, Польщі , країн Балтії, боремося тут за принципи.

Ми , представники різних груп і фракцій, в розпал виборчої кампанії, відкинули , як і ВСІ ЦІ 5 РОКІВ, всі протиріччя і тут б‘ємося як одна команда, одна українська збірна.

Ми , « старі обличчя» , вміємо об‘єднуватися заради національних інтересів України, працювати в кулуарах і залі, приготувати «сюрприз» ПАРЄ з 250 поправок , примусити розглядати рапорт до ночі, шукаючи вс шляхи зупинити реванш. Бо за нами – Україна.”

Важко йшли дебати в Страсбурзі. 68 депутатів записалися на виступи. Більшість європейців говорять страшні, насправді, речі. Мовляв, санкції проти РФ себе не виправдали, РЄ і ПАРЄ — не повинні займатися безпековими питаннями чи захистом територіальної цілісності, це не наші задачі і компетенції, ми не повинні займатися вирішенням конфліктів між країнами — членами нашої організації, ми маємо дбати про майбутнє нашої організації і вимагати сплати від РФ внеску, гроші — це дуже важливо, найважливіше, ми маємо подумати про росіян, а не російську владу, й захистити право росіян на захист в ЄСПЛ …

А чим же тоді має займатися РЄ, якщо не безпекою, правами людини, повагою до територіальної цілісності і суверенітету країн — членів?

Про прощення Росії солодко співають й деякі депутати з Нідерландів…., як вони будуть дивитися в очі родичам загиблих з рейсу МН17? Це європейський майстер- клас з фарисейства і спроби виправдати зраду принципів різними красивими словами, різними мовами, але від цього не менш огидними.

Я пишаюся своїми колегами, написала член української делегації Ірина Геращенко, — Які чи не єдині в цій залі називають речі своїми іменами. Що це зрада. Це індульгенція на вбивство.

Що українці, наша країна подарувала Європі мир, протистоючи ці 5 важких років агресору, а ім плювати на наші жертви.

Ми згадуємо вбитих, поранених, заручників , моряків, в‘ізнів, ми говоримо європейцям про їхню відповідальність і сором, про подвійні стандарти.

Алексей Гончаренко і Olena Sotnyk процитували сьогоднішню статтю в « Le Monde”, де йдеться про російського шпигуна, який працював генконсулом в Страсбурзі і мав повний доступ до офісу Генсека РЄ Янгланда, до всіх офіційних документів організації.

Янгланд на це боляче зреагував. Але правда в тому, що Росія вже пустила свої щупальці надто глибоко, й ми відчуваємо, як метастази страшної хвороби знищують РЄ.

Була Мюнхенська змова , ми є свідками Старсбурськоі змови європейців.

Соромно за кожного, хто намагається виправдати цю ганьбу.

Ми, українська делегація, не будемо це виправдовувати.

Ці 5 років ми дійсно тримали оборону, за нами був Президент, було МЗС, була АП. Сьогодні ми слабкіші. Й це перша ластівка.

Повернення російської делегаціі в ПАРЄ- початок. Наступне — це скасування санкцій в ЄС. Схоже, Європа до цього готова, а Німеччина, Франція, Італія, які виправдовують сьогоднішню ганьбу в Страсбурзі — теж знайдуть гарні слова це виправдати в грудні.

Й дякуємо кожному грузину, представнику країн Балтіі, британцям, які разом з нами б‘ються і називають речі своїми іменами — що це змова і зрада , що мова йде про фінансування РЄ ціною знищення демократії.

Уже з’явився коментар дипломата Богдана Яременка з команди Президента Зеленського:

«Ця ситуація багато в чому стала можливою через дії або бездіяльність української делегації в ПАРЄ.

Яременко підкреслив: на тлі пошуку винних «відсутня дискусія про те, чому це трапилося, чому наші аргументи не були почуті, чому Україна не змінює свою аргументацію, не може перебудовуватися в дипломатії протягом 5 років».

Share