Росія програла у Страсбургу: РФ не зможе поновити свою участь у ПАРЄ і залишиться під санкціями. Українська делегація додала росіянам роздратування, заспівавши гімн

У вівторок Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яке наперед назвали історичним. Вона мала або «пробачити» Росії її порушення, щоби повернути до Страсбурга росіян вже в січні наступного року – або ж проігнорувати шантаж та відмовити Москві, залишивши її під санкційним тиском. Навіть розуміючи, що це точно матиме наслідки для Ради Європи.

Точніше, ці два варіанти були можливі ще в кінці минулого тижня, і тоді ніхто не брався сказати, який з них буде обраний.

Для «прощення» Росії не вистачило голосів. Навіть попри те, що документ не «вбили», а направили на доопрацювання, Росія все одно залишається під санкційним тиском щонайменше на наступний рік.

Понад те, в ПАРЄ вперше відкрито заговорили, що потрібно замислитися над виключенням РФ з Ради Європи. Досі ця тема вважалася забороненою, але, схоже, чаша терпіння у європейців переповнена.

Як не дивно, але українські депутати мають окремо подякувати за перемогу своєму давньому опоненту, Турбйорну Ягланду. В останні тижні генсек Ради Європи вів настільки некоректну підкилимну гру, намагаючись домогтися «прощення» Росії, що налаштував проти себе велику кількість депутатів.

Додала бензину в багаття Росія, яка посилила шантаж, вимагаючи від ПАРЄ ще більших поступок.

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні у вівторок не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент «Європейської правди»

Українські депутати розцінили цей підсумок голосування як успіх.

З’явилася перша реакція Кремля щодо рішення ПАРЄ.

У Росії вважають, що відмова ПАРЄ голосувати за зміну санкційних правил в інтересах Москви є ознакою повної недієздатності асамблеї.

Про це повідомляє ТАСС.

Так, віце-спікер Держдуми Росії Петро Толстой заявив, що неприйняття ПАРЄ резолюції про зміну регламенту було організоване навмисно.

«Після того, як були прийняті санкції проти однієї з національних делегацій, стало ясно, що відсутність в асамблеї всякого консенсусу по поточній роботі доповнюється ще й позицією низки держав: України, Великої Британії та однією з країн Прибалтики, які навмисно продовжували сьогодні дебати з метою випробувати терпіння європейських депутатів»,– сказав російський політик.

Розкритикував перенесення розгляду доповіді і голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов. Він вважає, що ПАРЄ і надалі перебуває в глибокій кризі.

Косачев також додав, що «поки асамблея залишається місцем зведення міждержавних рахунків». За словами політика, Росія не готова брати в ній участь.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року.

Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи.

Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та «фактичне управління» цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв’язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

 

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.