Розвіднику, що підірвався на міні, дали 2 групу інвалідності… Після того, як він погодився дати лікарю-вимагачу 1,5 тисячі долларів. Лікаря викрили і… Нічого

З розвідника, який на війні отримав важке поранення, вимагали хабар за призначення групи інвалідності

Розвідникові розірвало стопу. За півтора року лікування йому зробили 27 операцій.

Ця історія — про молодого українця Петра Олексюка, який зголосився добровільно захищати Україну на фронті, отримав важке поранення, а тепер стикнувся з проблемами, пише Експрес.

Петро Олексюк улітку 2014 року вступив на магістратуру Інституту високих технологій. Але вже у вересні поїхав добровольцем до тренувального табору. Зрештою, уклав контракт із ЗСУ.

Взимку 2015-го по четвертій хвилі мобілізації на службу потрапив батько Петра, Павло Васильович. “Улітку ж, коли нашу роту вивели зі зони бойових дій, мене перевели у розвідвзвод 90 окремого батальйону, і батько став моїм командиром”, — розповідає 27-річний розвідник. Батько зі сином брали участь у бойових діях біля сіл Опитне, Водяне, Зайцеве.

9 травня 2017 року Петро разом із побратимами розвідував місцевість біля окупованого селища Оленівка. “Стежку за декілька днів до того розмінували, ми рухались навприсядки, — ділиться подробицями 27-річний Петро. — В якусь мить я вийшов за край стежки і наступив на протипіхотну міну…”

Розвідникові розірвало стопу.

За півтора року лікування йому зробили 27 операцій. Відтоді Петро Олексюк може ходити лише в спеціальному пластиковому черевику (ортезі) з милицями.

У вересні 2018-го військова лікарська комісія визнала Петра Олексюка непридатним до служби. На черзі було проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК) для оформлення інвалідності.

“Я пішов до Клініки амбулаторного догляду, що при Київському військовому шпиталі, подав документи.

Згодом у телефонній розмові мені повідомили, що документи забракували через нібито “неправильні твердження”, — каже Петро. — Мовляв, у свідоцтві про хворобу відсутній запис про ступінь відчленування стопи”.

Чоловіка скерували на Центральну військово-лікарську комісію, там прийняли документи й сказали чекати дзвінка лікаря.

Минуло декілька тижнів, ніхто не телефонував. Тож Петро знову поїхав до шпиталю. Каже, там познайомився з лікарем Валерієм Н., який пообіцяв розібратись у ситуації.

За словами Петра, того ж дня його мамі зателефонували з тієї установи й порадили приїхати для розмови про встановлення групи інвалідності сина.

“Я зрозумів, натякатимуть на хабар, — каже Петро. — Ми вирішили, що краще поїхати батькові”.

А щоб задокументувати розмову, Петро поклав у кишеню піджака батька увімкнутий диктофон.

“Там хочуть півтори тисячі доларів, треба заплатити. Привезете гроші, я поїду оформляти інвалідність”, — такий запис на плівці уже незабаром родичі дали прослухати працівникам СБУ.

За цим фактом було розпочато кримінальне провадження, почались негласні слідчі дії.

Батько в присутності свідків взяв необхідну суму грошей — 15 стодоларових купюр, номери яких було задокументовано. І поніс їх лікарю Н. Той взяв гроші.

Опісля Петрові зателефонували й повідомили, що можна приїхати для оформлення інвалідності.

Атовець, пройшовши медогляд, отримав довідку про встановлення другої групи інвалідності. А коли вийшов з приміщення МСЕК, працівники СБУ спільно з представниками прокуратури, поліції й НАБУ почали чотири обшуки — на місці роботи й проживання двох підозрюваних — лікаря Валерія Наумова й голови МСЕК Віктора Чернявського.

У результаті обшуку було виявлено 133 тисячі доларів (у тому числі й купюри, які передав батько Олексюка), понад 30 папок із документами, які стосуються призначення інвалідності, до 27-ми з яких було прикріплено конверти з грошима (від 700 до 4 тисяч доларів). Підозрюваних затримали, їм було обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави приблизно 2 мільйони гривень за кожного. І медики заплатили ці шалені суми.

“Минуло більше року від цього випадку, та справа досі перебуває на стадії підготовчого провадження, — констатує Володимир Голієнко, адвокат, що представляє інтереси Петра Олексюка. — Спершу суддя, яка має розглядати справу, перебувала на лікарняному, потім захисники обвинувачених (а їх у двох підозрюваних аж семеро) затягували процес. Опісля почався карантин…”

На останньому судовому засіданні суддя Печерського райсуду прийняла рішення про повернення обвинувального акту. Справа зайшла в глухий кут. “Захист посилається на те, що обвинувачення неконкретне — мовляв, не вказано, у який саме час Наумов передав гроші Чернявському, — пояснює пан Голієнко. — Хоча в документі є всі необхідні дані для того, аби призначити справу до слухання по суті”.
читайте також:
Росіяни, чехи, араби щебечуть тут солов’їною! Подружжя з Тернополя заснувало в США український дитячий садок

Адвокати юридичної компанії, що представляють інтереси потерпілого, готують скаргу до Вищої ради правосуддя на суддю й заяву на її відвід.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також текст про те, чому переселенці з окупованих територій вже п’ять років живуть у транзитному містечку з жахливими умовами

Автор: Лариса Пецух

Share