РПЦ не може вважатися канонічною церквою, бо томосу на автокефалію не отримувала, а сама проголосила себе в 1448 році. Історія зберігає багато незручного для РФ

РПЦ історично є самопроголошеною автокефалією, — єпископ Константинопольського патріархату Іов (Геча).

Єпископ Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов (Геча) повідомив, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, крім найдавніших патріархатів, були створені Томосами Константинопольської церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це представник Вселенського патріархату повідомив у розмові з виданням Cerkvarium.

«Навіть якщо брати історію православної церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена у 1448 році, коли в Москві обрали митрополита Йону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату.

Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано Православній Церкві в Росії Томоса про автокефалію!» — заявив архієпископ.

Єрарх також додав, що всі пізніші автокефалії ХIХ-го і ХХ століття були проголошені Вселенським патріархатом.

«Крім Вселенського патріархату, в історії православної церкви ніяка інша помісна церква не проголошувала автокефалії. Правда, православна церква в Росії може претендувати, що вона проголосила автокефалію Православної Церкви в Грузії (1943), в Чехословаччині (1951) і в Америці (1970), але ці автокефалії не визнавалися повнотою Православної Церкви, тому що православна церква в Росії не має такої прерогативи надавати автокефалію», — додав владика.

Архієпископ Іов також згадав про звернення Архієрейського собору УПЦ з 1991 року, коли представники Української церкви вже просили Вселенський патріархат про автокефалію.

«Якщо автокефалія була б надана Українській церкві відразу після проголошення незалежності України в 1991 році, можна було б уникнути тридцять років болючого і шкідливого розколу, який почався в 1989 році», — підсумував владика.

Share

One Comment

  1. Vaughn Yammine

    I just want to say I’m very new to blogging and honestly savored this web blog. Most likely I’m planning to bookmark your site . You amazingly have very good posts. Bless you for sharing your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.