Саме існування українців — «загроза конституційному ладу і безпеці»: Генеральна прокуратура РФ визнала криміналом наявність української діаспори в Россії

У Росії назвали Світовий конгрес українців загрозою: реакція МЗС України.

В МЗС України рішення Росії щодо Світового конгресу українців назвали ганебним.

Генеральна прокуратура Росії вирішила «визнати небажаною» діяльність міжнародної організації Світовий конгрес українців, пише Канал 24.

У МЗС України таке рішенням називають ганебним.

У Москві побачили в діяльності організації «загрозу конституційному ладу і безпеці» Росії, про це повідомляють у прес-службі російського відомства.

Тепер цю ухвалу скерують до Мін’юсту Росії. Там Світовий конгрес українців внесуть до переліку іноземних і міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана небажаною на території Росії.

Міністерство закордонних справ України вважає таке рішення Генпрокуратури Росії ганебним. Це порушує права української меншини в Росії, пише «Інтерфакс».

Україна готова зробити усі кроки у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора і закликає міжнародне співтовариство розглядати це рішення Генеральної прокуратури Росії як чергове зухвале порушення фундаментальних прав людини, – сказала речниця МЗС Катерина Зеленко.

Водночас вона закликала «посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим».

Зеленко також наголосила, що світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча «метою організації є підтримка української ідентичності».

Що таке Світовий конгрес українців?

Світовий конгрес українців створений 1967 року в США. Зараз штаб-квартира розташована у Торонто. Згідно з повідомленням на сайті СКУ, організація є координатором для українських діаспор по всьому світу.

Закон про «небажані організації» президент Росії Володимир Путін підписав у травні 2015 року. Згідно з документом, таким структурам забороняється працювати на території Росії. Співпрацювати з ними також заборонено.

Небажаною може бути визнана будь-яка неурядова організація, яка, на думку генерального прокурора або його заступника, становить «загрозу безпеці держави і основам конституційного ладу».

Share