Щотижня — три вихідних! Компанії по всьому світу тестують чотириденний робочий тиждень. Зовсім не тому, що нема чим платити

Компанії по всьому світу тестують чотириденний робочий тиждень.

Компанії по всьому світу, які скоротили робочий тиждень, виявили, що це призводить до підвищення продуктивності персоналу і зниження професійного вигорання.

Про це пише Економічна правда з посиланням на Reuters.

«Це набагато корисніше, і ми справляємося краще, якщо не працюємо в шаленому темпі», — говорить Ян Шульц-Хофен, засновник берлінської компанії з розробки програмного забезпечення для управління проектами Planio, яка на початку року надала 10 своїм співробітникам чотириденний тиждень.

У Новій Зеландії страхова компанія Perpetual Guardian повідомила про зниження стресу і про підвищення залученості персоналу після того, як вона ввела 32-годинний тиждень.

Навіть в Японії уряд заохочує компанії, які звільняють для співробітників ранок понеділка.

Федерація британських профспілок (TUC) наполягає на тому, щоб вся країна перейшла на чотириденний тиждень до кінця сторіччя. Цю ініціативу підтримує і опозиційна лейбористська партія.

У TUC стверджують, що більш короткий тиждень дасть можливість працівникам ділитися з оточуючими створюваними технологіями, такими як машинне навчання і робототехніка.

«Це зменшить стрес від «жонглювання» роботою і сімейним життям і може поліпшити гендерну рівність. Компанії, які вже спробували це, кажуть, що це краще для продуктивності і добробуту персоналу», — сказала глава економічного напрямку TUC Кейт Белл.

Недавнє опитування 3 тисяч співробітників в восьми країнах, включаючи США, Великобританію і Німеччину, показало, що майже половина респондентів вважають, що можуть легко виконати свої завдання за п’ять годин на день, якщо будуть працювати без перерв.

Раніше і в Великобританії запропонували скороти робочий тиждень до 4 днів.

Share