Широкине, Піски, Світлодарськ, Кримське, Гранітне… Скільки наших полягло за визволення цих та інших містечок. Тепер мусимо цю землю залишати?

У ЗМІ з’явився список населених пунктів Донбасу, з яких планують відвести ЗСУ

Журналісти дізналися подробиці подальшого відведення українських військ на Донбасі.

Проєкт Радіо Свобода «Радіо Донбас. Реалії» отримав з власних джерел один із варіантів розведення військ на Донбасі.

За ним, «сірими» можуть стати Широкине, Піски, Гранітне та інші підконтрольні Збройним силам України населені пункти.

Згідно з отриманою виданням картою розведення військ у Донецькій та Луганській областях, так звана «буферна» або «сіра» зона буде проходити по всій лінії фронту: на одних ділянках вона буде ширшою, на інших — простягатиметься в обидва боки всього на декілька кілометрів.

За словами джерела, карта є попередньою і може бути доповнена або змінена.

За проєктом карти, у демілітаризовану зону повністю увійдуть, зокрема, такі населені пункти: Широкине, Павлопіль, Піски, Опитне, Світлодарськ, Кримське, Луганське, Катеринівка та Гранітне.

Частково демілітаризованими будуть, зокрема, Талаківка, Бердянське, Старогнатівка та Зайцеве (тобто лінія пройде прямо по них).

Як пише Радіо Свобода, те, що цей варіант розглядається у владі, опосередковано підтверджують і слова міністра закордонних справ Вадима Пристайка у кулуарах саміту YES 14 вересня.

Він заявив, що Володимир Зеленський ініціює розведення сил і засобів на Донбасі по всій лінії розмежування:

«Президент Зеленський звертається до всіх з ідеєю розвести (війська, — ред.) вздовж усієї лінії. Усі 400 кілометрів», — сказав Пристайко.

Зараз офіційно протяжність лінії розведення становить 3 кілометри.

Заступник командувача Операції об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар на запитання, чи існує план розведення вздовж всієї лінії фронту, відповів журналістам: розглядати інші ділянки справді можуть, але — у майбутньому.

Військовий вважає, що масштабного розведення не відбудеться, принаймні, до весни. Далі — це питання переговорів.

Користь від розведення військ у Міністерстві оборони та Генштабі пояснюють тим, що це унеможливить використання стрілецької зброї, а отже, дозволить зберегти життя військовим та убезпечити мирне населення.

Раніше ми повідомляли, що жителі прифронтової зони Донбасу виступають категорично проти відведення українських військ зі своїх позицій.

Люди бояться, що одночасно з виведенням української армії на патріотів Донеччини та Луганщини розпочнуть «полювання» прихильники окупантів.

«Це удар по патріотам! У нас забирають захист і опору, — розповідала журналістам ІА „Вчасно“ мешканка прифронтової Красногорівки, що межує з окупованим Донецьком. — Багатьом доведеться покинути свої домівки через погрози і помсту.

Якщо до цього прихильників „руського миру“ стримувала присутність тут українських армійців, то тепер вони відчують свої сили. Люди просто приречені. Ми втратимо ці території».

Жителі «сірої зони» готові особисто просити українських армійців не відходити. Але люди бояться, що відведення може відбутись вночі і прокинуться вони вже в зовсім іншій реальності.

«Усі, хто залишаться у „сірій зоні“ — приречені, — розповідала жителька Золотого-4, волонтерка Марина Данилкіна. — Увесь цей час українські військові були з нами. Вони допомогали нам, а ми — їм. Тепер, якщо війська відведуть, сюди почнуть заходити і з ОРДЛО. Це дуже страшно, особливо для активного проукраїнського населення.

Українські війська знаходяться на своїй землі і мають просуватись тільки вперед, а ніяк не назад. Наша армія має стояти на тому місці, де зараз керує окупант. Це вони мають піти, а український прапор повинен майоріти по всій території країни».

Share