Схоже, Кремль визначився з Донбасом: окуповані території заберуть под юрисдикцію РФ. Останні кроки Росії на це красномовно вказують

«Росія готується забрати території»: Клімкін прокоментував «зачистку» української мови у так званій «ДНР»

Те, що у так званій «ДНР» українська мова, ймовірно, більше не матиме статусу державної, свідчить про незмінність намірів Росії забрати окуповані території незалежно від подальшого статусу.

Про це написав ексміністр закордонних справ Павло Клімкін у Facebook, передає Depo.ua.

«Так звана народна рада так званої «ДНР» прийняла рішення про «зачистку» української мови — вона вже не буде державною.

Росія готується забрати ці території незалежно від подальшого статусу, і для цього будує російську реальність другого сорту», — вважає Клімкін.

За його словами, видача жителям окупованих територій російських паспортів, прийняття рішення про начебто межі так званої «ДНР» у межах Донецької області, «зачистка» свідомості — це все є елементами одного плану.

А запропоновані Путіним нові правки до Конституції РФ це легітимізують.

«Тому будь-яка домовленість з Росією без наших західних партнерів буде сприяти реалізації російського сценарію.

А першим пунктом плану буде примус до прямого діалогу з окупаційними адміністраціями РФ.

Будь-які міжсобойчики з Росією завжди погано завершуються», — застеріг Клімкін.

Водночас він підкреслив: «Якщо ЄС хоче прогресу по Донбасу — хай туди заходить. Це і буде достойне рішення для тих, хто претендує на лідерство на континенті».

Нагадаємо, раніше низка українських ЗМІ з посиланням на сепаратистські ресурси повідомила, що на тимчасово непідконтрольній Києву території Донецької області українську мову позбавлено статусу державної.

Share