Синдром Аліси в Країні чудес: нічого спільного з казкою

Що це за хвороба і як вона проявляється?

Мало хто чув про таку специфічну хворобу, як «синдром Аліси з країни чудес» і, напевно, кожен думає, що це захворювання пов’язане з чимось казковим. Але, на жаль, все досить прозаїчно і швидше моторошно, ніж чарівно, пише Politeka.

Синдром Аліси в Країні чудес — дезорієнтуючий неврологічний стан, при якому людина неправильно сприймає і відчуває своє тіло. Наприклад, людині може здатися, що її тіло стає більшим буквально на очах (макросоматогнозія) або, навпаки, зменшується (микросоматогнозія).

Причому тут Аліса? Все просто. Багато хто пам’ятає одну з найзнаменитіших сцен з літератури, де Аліса в залежності від обраної страви то зменшувалась, то збільшувалась в розмірах.

Варто відзначити, що людина, яка страждає на синдром Аліси не бачить галюцинацій, просто вона трохи по-іншому відчуває світ. Відбувається порушення візуального сприйняття свого тіла і предметів навколо нього. Таке порушення може тривати від декількох хвилин до декількох днів.

Розлад також впливає на органи почуттів. Людина, наприклад, може чітко бачити як двері стають розміром з мишачу нірку, а його рука в цей час стає розміром з цілу кімнату.

Синдром також може потягнути за собою мігрені, депрессію і енцефаліт. Вчені все ще не можуть пояснити чому з’являється це захворювання і що його провокує.

Синдром залишається маловивченим частково через те, що люди рідко звертаються за допомогою, виявивши у себе таке захворювання. Медики досі не знають, скільки людей у світі страждає на синдром Аліси в Країні чудес.

Share

One Comment

  1. Boyd Keeling

    I simply want to say I am just new to weblog and seriously loved this web-site. More than likely I’m likely to bookmark your blog post . You amazingly come with exceptional articles and reviews. Cheers for sharing with us your website page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.