Скандал з Укроборонпромом як пoстpiл cнaйпepa: питання не в тому, чи справді наживались на нашій знесиленій армії у відомстві, а в тому, чи знав Порошенко про мільйонні оборудки найближчого товариша

Чи знав Порошенко про мільйонні оборудки найближчого товариша Гладковського?

Чи причетний Порошенко до схем «Укроборонпрому»?

На це запитання намагався відповісти на Каналі 24 Артем Овдієнко.

Вибори на носі, а це означає, що саме час зливати на конкурентів компромат, щоб втопити їхні рейтинги.

Це вже зробили щодо Юлії Тимошенко, коли її високопоставленого херсонського однопартійця звинуватили у замовному вбивства Катерини Гандзюк. І Юлія Тимошенко у соцопитуваннях впала з другого на третє місце.

Раніше це зробили щодо Дмитра Гнапа, колишнього журналіста-розслідувача. Його рейтинги обвалили через звинувачення у привласненні грантових грошей.

І от вчора ввечері був оприлюднений компромат, що дуже боляче вдарить по рейтингу Петра Порошенка.

У журналістському розслідуванні проекту «Наші гроші» викриті багаторічні оборудки із запчастинами для армійської бронетехніки. Журналісти Bihus.info запевняють, що давній товариш Порошенка – Олег Гладковський у змові з чиновниками та керівниками держпідприємств спромігся «нагріти» бюджет на чверть мільярда гривень.

Гладковський продавав воєнним заводам запчастини за вчетверо завищеними цінами. І це під час війни!

Журналісти стверджують, що Гладковський, як член РНБО лобіював ці оборудки через Міноборони.

А як фірму-прокладку, зокрема, використовували й порошенківську «Ленінську Кузню» – це підприємство входило в держконцерн «Укроборонпром» і побудувало малі броньовані катери, два з яких росіяни нещодавно захопили у Чорному морі.

Тепер скажіть, якими словами можна описати тих людей, які під час війни «прикурювали» собі мільйони на армії? Робили це зі спустошеного держбюджету, в той час, як українці по 5 гривень на армію скидувалися, власним коштом везли з Польщі бронежилети для армійців, оптику й взуття…

Як таких «ділків» назвати – мерзотники? Ну, це як мінімум.

Але головне питання в іншому, адже чиновниками-мерзотою нас давно вже не здивуєш. А саме в тому чи знав Порошенко про ці оборудки?

Чи знав чинний президент, що на таке спроможний його давній товариш, якого він ще 20 років тому зробив своїм заступником в «Укрпромінвесті» (саме так зветься корпорація Порошенка, адже відомий усім «Рошен» – насправді лише невелика частина «Укрпромінвесту»).

Керував корпорацією Порошенка Олег Гладковський з 1997 до 2014 рік, потім президент перекинув його на важливу державну посаду.

Питання риторичне. Питання – віри. Я не маю на нього відповіді і певен, що ми ніколи того не дізнаємося.

Але дуже хочу вірити, що чинний президент про те все таки не знав.

Але при цьому маю зауважити, що зазвичай у великих корпораціях усі підлеглі копіюють манеру поведінки власника. Якщо власник кристально чесна людина, сплачує податки й білу зарплатню, сповідує буддизм, полюбляє вегантство і йогу, то з роками всі його найближчі заступники стають такими ж, копіюючи свого керівника.

Якщо ж власник полюбляє «сірі схеми», офшори та інші способи ухиляння від сплати державі податків – відповідно його найближчі підлеглі й соратники діють так само, стають його блідою копією й наслідують схеми.

Більше того, вони просто вимушені так робити, бо на керівному олімпі залишаються лише ті, кому власник довіряє. А довіряє він тим, з ким має однакові погляди і систему цінностей. Гладковський поруч з Порошенком, нагадаю, щонайменше два десятки років…

Зараз оточення президента намагається нівелювати резонанс у суспільстві, мовляв, журналістське розслідування «Наших грошей» – це провокація, неперевірена інфа, й «ми вас засудимо за наклеп».

Й усе дійсно так буде, бо інформацію про оборудки наближеної до Порошенка людини журналісти отримали анонімно. Усі докази, ймовірніше за все, потому в суді будуть розвалені десятьма дуже дорогими адвокатами Гладковського.

Але ж на носі вибори і чи були насправді ті оборудки Гладковського, чи знав про це Порошенко – кожен українець буде вирішувати для себе особисто. Так само, як самостійно буде заходити з бюлетенем до кабінки для голосування…

 

Share