Слідство завершене: Все, що було на Майдані — забудьте. 32 обвинувачуваних звільнять від покарання — через закінчення 5-річного строку давності

Через закінчення 5-річного строку давності 32 обвинувачуваних у справах Майдану підлягають звільненню від покарання.

32 обвинувачених у злочинах проти Евромайдана підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в зв’язку з закінченням 5-річного терміну давності.

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит Українських Новин.

Так, згідно ст. 80 Кримінального кодексу, термін притягнення до відповідальності за злочини середньої тяжкості становить 5 років з моменту вчинення злочину.

При цьому перебіг строку давності зупиняється виключно в тому випадку, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання.

«В період 2014 — 2018 років в суди для розгляду по суті направлено кримінальні провадження за підозрою 114 осіб, які в загальній складності вчинили особливо тяжкі, тяжкі, середньої та невеликої тяжкості злочини та 32 осіб, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості», — сказано у відповіді.

Більш того, підозри щодо злочинів середньої та невеликої тяжкості були вручені ще 5 осіб, з яких 4 знаходяться в розшуку.

Усього по подіям Евромайдану було вручено підозру в особливо тяжких, тяжких, середньої та невеликої тяжкості злочинах 61 особі, з яких 53 перебувають у розшуку.

Як повідомляли Українські Новини, Генеральна прокуратура заявляє, що у справах Евромайдана винесено 9 виправдувальних вироків.

Масові акції протесту відомий як Євромайдан почалися 21 листопада 2013 року.

Share