«Слуги» Коломойського проти «слуг» Зеленського: Чому в Раді провалилося прийняття антикоррупційних законів

«Люди Коломойського» в Раді бунтують проти Зеленського: екс-нардеп розкрив причину.

Ті депутати з фракції «Слуга народу», яких пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, відмовляються голосувати за президентські антикорупційні ініціативи, зокрема про повернення відповідальності за незаконне збагачення.

Причина в тому, що ці депутати – бояться.

Про це сказав колишній народний депутат і член антикорупційного комітету Сергій Лещенко, пише Media-HUB.

Йдеться про внесений Президентом Володимиром Зеленським 29 серпня до Верховної Ради законопроекті №1031 про цивільної конфіскації корупційних активів чиновників та відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Люди, які пов’язані з Ігорем Коломойським, не підтримують проект про незаконне збагачення.

Один з головних рупорів групи Коломойського – Олександр Дубинський – сказав, що вони не будуть за це голосувати. І кожен раз він підбирав нові аргументи, чому не робити це.

Почав з того, що закон нібито Сорос просуває, «світова закуліса» або «глобальний імперіалізм» проштовхує,
– каже екс-нардеп.

Але головна причина того, чому депутати не підтримують президентський законопроект про незаконне збагачення, полягає в тому, що вони самі бояться потрапити під його дію – бояться кримінальної відповідальності, вважає він.

Однак не голосуючи за нього та інші ініціативи президентської команди, ця частина фракції дискредитує Президента.

Дійшло до абсурду, і Дубинський почав нападати на закон – не підбираючи слів, називав його ідіотичним. А насправді це закон за підписом президента Зеленського. Дубинський починає розповідати, що його не Зеленський вносив, а якісь антикорупційні активісти рукою президента водили і підписали закон, – говорить Сергій Лещенко.

За його словами, так званої «групи Коломойського» в Раді викриває синхронність деяких голосувань. Так, не голосували за незаконне збагачення депутати з фракції Слуга народу Олександр Дубинський, Ольга Василевська-Смаглюк, Максим Бужанський. Крім них не голосували за законопроект нардепи, які не входять у фракцію, але яких теж пов’язують з Коломойським – Ігор Палиця, Тарас Батенко, Ірина Костанкевич.

«Є певна синхронність у групі депутатів, які входять в «Слугу народу», і які – ні. Вони не голосують за однакові закони», – говорить Сергій Лещенко.

При цьому депутатами частина з них стала завдяки Зеленському і його бренду, нагадує екс-нардеп.

Той самий Палиця або Батенко виграли, тому що проти них «Слуга народу» поставила відверто слабких і технічних кандидатів. Проти Палиці поставили лікаря офтальмологічної клініки, проти Батенко поставили районної школи методистку.

Це були люди, які не мали ані грошей, ані ресурсів і просто імітували конкуренцію. Тобто вони стали депутатами завдяки Зеленському, і зараз питання в їх сумлінності. Тому що не голосуючи за ці закони, вони йдуть проти президентської волі,– говорить Сергій Лещенко.

Верховна Рада вирішила на час відкласти розгляд законопроекту про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Все через те, що депутати «Слуги народу» не дійшли згоди щодо окремих пунктів проекту.

Share