Снайпер, який на Донеччині вбиває українських воїнів, — сербський найманець Берич

У грудні 2017 року на Донбас прибула група сербських найманців-снайперів, а їх ватажком є Деян Берич, позивний «Декі».

Терорист приїхав на Донбас робити те, що вміє найкраще – вбивати людей. В «ДНР» очолив групу снайперів, полював на українських військових в районі Авдіївської промзони, донецькому аеропорту та інших гарячих точках.

У самопроголошеної «ДНР» сербського найманця називають «героєм», нагороджений медаллю «За повернення Криму», а в Україні за його упіймання призначена нагорода.

Які факти з біографії відомі про сербського снайпера – розповість «Обозреватель».

Деян Берич народився в сербському селі Путинки в Сербії. Після воєн в Югославії в 90-х роках, де воював у регулярній армії, зайнявся в Сербії виробництвом пластикових дверей і вікон. За словами самого сербського найманця, бізнес він закрив у 2012 році, проте його земляки стверджують, що Берич збанкрутував в 2014-му.

Назбиравши чималу кількість боргів, в одному з інтерв’ю позичальник згадує про $12 тис., «Декі» біжить з Сербії в Росію.

У Путінках відзначають, що їх городяни давно полюбили такий спосіб уникнення боргів: їдуть в Росію, ніби-то на заробітки, а звідти йдуть в найманці на Донбас.

Його земляки стверджують, що Берич не зможе повернуться до Сербії, поки не віддасть борги.

Після втечі з Сербії «Декі» працював на будівництві, в тому числі будував олімпійське містечко в Сочі. Є інформація, що працював Берич «за сірою схемою», внаслідок чого його і «кинули» на гроші. Не придумавши нічого кращого, серб почав заробляти найманством.

За його ж словами, 24 лютого 2014 року його запросили в Крим, а 27 лютого вже вирушив до Севастополя через Україну, де вступив до лав загону «Северный ветер», який займався «боротьбою з диверсійними групами».

У квітні 2014 року отримало медаль «за повернення Криму».

Пізніше «Декі» перебрався на Донбас.В рядах «ДНР» воював в батальйоні «Юго-Восток». У квітні 2014 року він був у Слов’янську, а в травні його перекинули в донецький аеропорт вбивати українських бійців.

В кінці липня 2014 року потрапив в полон 25-ї аеромобільної бригади ЗСУ, звідки, за його ж словами, був «викуплений» друзями.

У серпні 2016 року «Декі» заявляє, що більше не збирається воювати за Донбас і хоче виїхати із зони бойових дій. Пояснив він це тим, що розчарувався в керівництві сепаратистських республік.

Однак в січні 2017 року Берич сам публікує інформацію про те, що він у Москві і лікує рани після бойових зіткнень з українськими військовими

У грудні 2017 року прес-центр штабу АТО повідомив, що на Донецький напрямок зайшла група сербських найманців-снайперів, а їх ватажком є ніхто інший, як Берич .

28 березня 2018 на сторінці «ВК» сербського найманця з’являється інформація про його поранення, однак сам стверджує, що рана не серйозна, і «Декі» вже через пару днів повернеться в бій.

У Сербії у Берича залишилася колишня дружина і 20-річний син Мікі. За його ж розповідями, син подумував стати військовим, але не пішов в армію через проблеми з сербською поліцією. Зараз вивчає IT-технології в приватному університеті. У державний ВНЗ сина терориста не прийняли, прямо сказавши, що його батько працює проти держави.

В одному з інтерв’ю «Декі» згадує про свою наречену на ім’я Ольга. За його словами вона росіянка, але живе в Нью-Йорку вже 20 років. Дівчина приїхала в Україну знімати дипломну роботу і якимось чином потрапила до окупованого Донецька, там вони і познайомилися.

Після 9 місяців зйомок Ольга Шехтер поїхала назад до Нью-Йорка, де представила свою картину «Війна снайпера» , головним героєм якої став сербський вбивця Берич.

 

Share

2 Comments

  1. Edwardo Mahl

    I simply want to mention I am just all new to blogs and actually savored your website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog post . You actually have outstanding articles and reviews. Thanks a lot for sharing your web-site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.