Сніжний травень: Чому в Україні випав сніг, коли мусив би йти дощ. Абсолютна метеорологічна демократія

Люди! Не лякайтеся снігу! Німці, італійці, французи не злякалися, а ми вже такі лякані-лякані, що травневий сніг для нас — це максимум інформпривід,  написала на своїй сторінці у ФБ Наталка Діденко.

Шкода, звичайно, ніжного цвіту весняного, людської посадженої городини і садів. Будемо сподіватися, що значної шкоди з цього снігу не вийде.

Хотіла ще сказати, що карпатських доріг шкода.

Але згадала, що карпатські дороги нічим не злякаєш, вони самі кого хочеш злякають)

Так ось.
Пізній весняний сніг, як і ранній зимовий, довго не лежить, на щастя.

А тепер — що сталося.

Відбулося переміщення, затік, холодної арктичної повітряної маси з півночі і одночасно її зустріч із вологим дощовим циклоном із півдня.

Тобто, сильні дощі циклону з півдня увійшли у холодне повітря і внаслідок впливу низької температури перетворилися на сніг.

Вже завтра у західних областях України, включно з Карпатами, потепліє, опади припиняться.

Звичайно, так просто така насиченість вологою не відступить — десь невеликі опади можливі, але слабкі та місцями.

Температура повітря у західних областях 8-го травня, хоча й трохи, але підвищиться, вдень до +11+14 градусів. Проте найближчої ночі можливі заморозки 0-3 градуси!

На Півночі та у більшості центральних областей України, навпаки, відчутно похолодає. Протягом дня очікується +9+12 градусів. Хіба що Дніпро та його райони ще затримаються у теплому повітря, до +16+20 градусів.

Із північних областей: на Житомирщині, Київщині, Чернігівщині завтра буде без істотних опадів, на Сумщині — грозові дощі.

У центральних областях — місцями дощі, на Дніпропетровщині погримлять грози.

Важливий нюанс — завтра на Півночі та в Центрі ймовірний сильний вітер.
Йдемо далі.

У південній частині дощі чергуватимуться із сонячними проясненнями. Вітряно. Температура буде з фортелЯми — на Одещині та в Криму +10+15 градусів, на Миколаївщині та Херсонщині +12+17 градусів, на Запоріжжі до +20+23 градусів.

Схід України завтра отримає своє порцію дощів (карта) — туди зібрався атмосферний фронт. Тому 8 травня у східних областях пройдуть дощі, прогримлять грози. Температура повітря досягне протягом дня +19+24 градусів.

Доїхали до Києва.

8-го травня, у День пам`яті та примирення, у столиці похолодає, вдень температура повітря не перевищить +12 градусів.

Завтра вранці вологі хмари можуть ще закривати київське небо, проте все ж середа передбачається без опадів, переважно сухою.

У нас, в українців, як завжди, все цікаво і на всі смаки.

Абсолютна метеорологічна демократія)

Share