Сьогодні — День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Це вони в Києві приняли перший кривавий бій проти Росії. І не відступили

Цим банером українці сьогодні нагадали сьогодні всім: війна Росії проти України почалася тут, на Майдані.

«Майдан став можливим внаслідок тотальної недовіри людей до влади Віктора Януковича.

При цьому прихильники режиму — ті, хто голосував за Януковича на трагічних для країни виборах 2010 року — були не здатні зрозуміти ані природи цього недовіри, ані рівня некомпетентності влади і її нездатності домовитися з суспільством.

А багато хто не розумів, навіщо взагалі домовлятися з тими, кому не подобається їхній улюбленець-рецидивіст, написав у своєму блозі відомий журналіст Віталій Портніков.

Зараз, в день загибелі Небесної Сотні, багато прихильників чинної влади так само не можуть зрозуміти ані недовіри до неї, ані рівня її некомпетентності, ані рівня її некомунікабельності.

Вони обурені діями людей, які бояться неправильно організованого карантину — при тому, що ніхто в цілому світі точно не розуміє, як поширюється небезпечна хвороба і як від неї вберегтися.

Але вони не дивуються діям влади, яка дев’ять місяців буквально хизується своєю некомпетентністю, своїм нерозумінням того, що відбувається в країні і світі — а потім відправляє на карантин саме в ті регіони, де їй не довіряють найбільше?

І не організує належної комунікації з людьми, які повинні будуть знаходитися поруч з потенційною небезпекою?

Щоб отримати таку реакцію? Щоб ще більше посилити суспільний розкол?

Та ні, звичайно ж, вони про це і не думали. Ні, це не помста. Це дурниця. Дурість — це те, що схарактеризовує дії влади.

Через шість років після загибелі Небесної Сотні — коли була надія, що українці можуть прокинутися і протверезіти хоча б на час, хоча б через пожарища в Києві і війну, виявилося, що ми, як і раніше, живемо в Країні Дурнів.

Але я продовжую сподіватися, що ми зможемо порозумнішати без нових жертв на Майдані, без нової війни і навіть без нової епідемії».

Share