Сьогодні — День збройних сил України: Президент вручив нагороди воїнам. Живим і загиблим…

Живим і загиблим. Президент вручив нагороди воїнам до Дня ЗСУ.

Під час урочистих заходів з нагоди 27-річниці створення Збройних сил України, президент Петро Порошенко – відповідно до указів – 5 грудня вручив високі державні нагороди військовослужбовцям ЗСУ, які проявили мужність та відвагу у захисті незалежності та територіальної цілісності України, пише Новинарня.

Як повідомила прес-служба АП, серед інших, орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня нагороджений командир механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗСУ Роман Коренюк.

Підполковник Роман Коренюк брав участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей з 2014 року.

В період 11-12 лютого 2015 року під час проведення операції по утриманню населеного пункту Лутугине Донецької області під його керівництвом було успішно виконане бойове завдання: організовано успішне заняття особовим складом 4-ї механізованої роти заданого рубежу. Однак внаслідок масованого артилерійського обстрілу з визначених рубежів було виведено особовий склад, для збереження озброєння і військової техніки та бойової готовності підрозділу.

Під час обстрілу поблизу Дебальцевого Донецької області підполковник Коренюк отримав поранення.

Також у період 22-24 грудня 2016 року, перебуваючи на позиціях поблизу міста Попасна, під безпосереднім керівництвом офіцера підрозділи батальйону здійснили тактичне покращення положення військ, просунувшись на 1,5-3 км вглиб по фронту. При цьому не понісши жодних втрат.

У травні 2018 року військовослужбовці 1-го механізованого батальйону під керівництвом Коренюка зайшли в “сіру зону” та взяли під контроль смт Південне (у повідомленні з АП – “населений пункт Ленінське”), яке утримують дотепер.

Також у серпні 2018 року взято під контроль населений пункт Шуми.

Серед нагороджених орденом “За мужність” ІІІ ступеня – офіцер відділу бойової підготовки управління підготовки оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗСУ майор Олексій Лисиченко.

У період 2014-2017 років він брав участь у антитерористичній операції. Командир танкової роти 1-ї окремої танкової бригади майор Лисиченко безпосередньо брав участь в обороні Донецького аеропорту, неодноразово брав участь у танкових боях на території летовища.

Виконував завдання із супроводу колон в аеропорт особисто, евакуйовував особовий склад та підбиту техніку з поля бою.

18 листопада 2014 року особисто організував евакуацію та вихід з поля бою екіпажів та техніки, пошкодженої в результаті влучання снаряду. Внаслідок розриву снаряду Олексій Лисиченко отримав мінно-вибухову травму.

23 листопада 2014 року при обороні Донецького аеропорту в селі Піски Донецької області Олексій внаслідок розриву снаряду ще раз отримав осколкові поранення.

Share