Сьогодні о 16-00 запаліть на підвіконні свічку… Пом’яніть мільйони (!) жертв Голодомору, організованого Сталіним. Він боявся і ненавидів українців та знищити нас не зміг

Порошенко закликав українців запалити свічку в День пам’яті жертв Голодомору.

О 16:00 буде оголошена загальнодержавна хвилина мовчання, після якої українці запалюватимуть свічки пам’яті.

Президент України Петро Порошенко звернувся до українців у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодомору.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації, пише Главком.

«Це вагомий привід згадати і осмислити великі трагедії минулого століття, пом’янути у молитві невинних жертв. Цей день також спонукає нас вкотре подивитися прямо у вічі жахливій правді: голодомори в Україні були штучними», — йдеться в повідомленні.

Серед злочинів, вчиненими тоталітарним комуністичним режимом в Україні, три голодомори, політичні репресії та депортації. Зазначається, що заради збереження України ми повинні завжди про це пам’ятати.

«Вірю, мільйони невинно загублених душ нарешті змогли віднайти вічний спокій — десятиліття замовчування неприємних для системи історичних фактів залишилися далеко у радянському минулому, за залізною завісою того часу.

Цивілізований світ зробив і робить усе можливе, щоб гірка, але така необхідна правда стала широко оприлюдненою, а злочини тоталітарного режиму отримали належну історичну і правову оцінку», — заявив президент.

Порошенко підкреслив, що сьогодні Україна захищає від російської агресії свою територію та демократичні цінності від країни, де зараз виправдовують Сталіна і його поплічників, і нащадків, які як раз і організували злочини тих часів.

«Це потрібно світовій спільноті сьогодні і в майбутньому — для того, щоб розпізнати зло та ніколи більше не допустити злочинів проти людства.

Українці співчувають і солідарні з іншими народами, які постраждали від злочинів тоталітаризму. Ми пам’ятаємо і ми сильні», — завершив президент.

Канадський сенатор Рейнел Андрейчак заявила, що Голодомор змусив українців замовкнути, але не здолав їх.

Про це вона сказала в Оттаві під час вшанування жертв Голодомору.

«Існування України як незалежної держави та готовність українців боротися за неї доводять це.

Однак нині, через 85 років після Голодомору, українців знову змусили виступити на захист власної держави, її суверенітету й територіальної цілісності. Знову режим у Кремлі намагається підірвати державність України», — зазначила сенатор.

На її переконання, Сталін боявся українців, їхньої незалежності та небажання підкоритися російському імперському проекту.

«Путін як хороший учень також розуміє загрози, які успішна та демократична Україна створює його правлінню. Саме тому друзі України по всьому світу піднялися разом. Саме тому ми маємо пам’ятати про Голодомор і усвідомлювати його релевантність 85 років потому», — підкреслила Андрейчак.

Вона зауважила, що на теперішнє покоління «падає відповідальність із захисту пам’яті мільйонів жертв від напливу пропаганди й заперечень, що досі поширюються Кремлем».

Як відомо, Канада офіційно визнала Голодомор актом геноциду у 2008 році. Відповідний законопроект до верхньої палати парламенту внесла саме Рейнел Андрейчак.

 

Share