Сьогодні особливий день: чим важливе весняне рівнодення

Суть цього унікального явища природи зводиться до того, що «в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор».

Ця дата не тільки відзначає прихід астрономічної весни, але також є першим днем ​​за 6 місяців, коли на північному полюсі Землі вперше сходить Сонце. У народі з цим днем ​​пов’язано чимало традицій.

Що таке День весняного рівнодення

У цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор.

Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі. Весняне і осіннє рівнодення вважаються астрономічним початком відповідних пір року.

Відзначимо, що Новий рік в деяких країнах, наприклад, Ірані, Афганістані, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані — практично у всіх країнах Великого шовкового шляху, починається саме в цей день.

У давні часи, коли не було календарів, весну визначали за сонцем. Вважалося, що саме з цього дня починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені.

День весняного рівнодення особливо шанувався і в язичницькій вірі. Вважалося, що в цей день в річному круговороті Весна, що уособлює собою пожвавлення і відродження природи, приходить на зміну Зимі.

У стародавніх слов’ян-язичників з’явився свято комоедіци або Масляна. Зараз прийнято відзначати Масляну дещо раніше, до початку Великого посту.

Коли Великдень досить ранній, Масляна випадає практично на зиму, а в давнину це свято збігалося з днем ​​весняного рівнодення.

Стародавні вірили, що день весняного рівнодення — це день, коли нечиста сила має велику владу і силу.

Саме в ніч перед рівноденням влаштовували шабаш відьми. Вони зустрічалися в особливих місцях, щоб обмінятися досвідом і провести ритуали.

Слов’яни пекли печиво у формі птахів-жайворонків. Вони вірили, що ці печива можуть залучати здоров’я на цілий рік.

Також в тісто підмішували різні дрібні предмети, і по тому, що кому діставалося, ворожили про майбутнє. Кільце — швидке весілля, монета — прибуток і достаток, гудзик — обновки і т.д.

Також було прийнято підкидати печиво в небо: чим більше разів підкинеш, тим більше здоров’я отримаєш в новому році.

До опівночі на весняне рівнодення спати не лягають. Треба прислухатися, чи не пролунає тріск, гул: вважається, що це «ламається рік». Того, хто почув таємничий звук, очікує велика удача, так що в старовину найзатятіші взагалі не стуляли очей в цю ніч.

Ну а найголовніша прикмета весняного рівнодення стосується наших думок і бажань.

Тут все, в загальному, просто: бажання, загадані в такий день, збуваються, думки — матеріалізуються.

Рівнодення з давніх часів вважається магічним святом, а тому навіть думки людини в цей день можуть зробити сильний вплив на подальшу долю. Тому наші предки вірили, що в цей день думати потрібно тільки про хороше, щоб в майбутньому році було тільки хороше і добре.

У День весняного рівнодення ворожать на кохання.

Сумувати в День Весняного Рівнодення не можна в жодномуразі, інакше так і проведеш цей рік в зневірі і нещасно.

Вважалося чим радісніше і веселіше пройде цей день, тим краще пройде і весь рік.

У день весняного рівнодення не можна сваритися, засмучуватися, з’ясовувати стосунки з близькими. Найкраще провести цей день у колі родини або з коханою людиною.

Share

One Comment

  1. Quintin Beckler

    I simply want to tell you that I’m very new to blogs and really savored you’re blog. Very likely I’m going to bookmark your website . You certainly come with excellent posts. Cheers for sharing with us your web page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.