Сьогодні розпочався Масляний тиждень перед Великим постом: чого не варто робити

У понеділок, 12 лютого, розпочинається тиждень перед Великим постом, який ще називають Масляним.

 

Тепер, починаючи з понеділка, в період всієї сирної суцільної седмиці – навіть у середу і п’ятницю – за церковним уставом можна вживати сиро-молочну їжу, яйця і рибу.

Потрібно зазначити, що у році всього п’ять суцільних седмиць (загальниць). Вони встановлені церквою в особливо радісні для християн дні і для підтримки перед початком пісного періоду.

Суцільні седмиці: Святки після Різдва Христового – 7-17 січня.

Після Неділі про митаря і фарисея – у цьому році 29 січня – 4 лютого.

Сирна седмиця – у цьому році 12-18 лютого.

Світла Великодня седмиця – у цьому році 9-15 квітня.

Троїцька седмиця або тиждень перед Петровим постом – 28 травня – 3 червня.

Так, в седмицю сирну, з одного боку – Церква, дбаючи про своїх вірних, дозволяє їсти молочні продукти увесь тиждень перед періодом тривалого суворого посту, а з іншого – віруючі, утримуючись повністю від м’яса, починають готувати себе до майбутнього аскетичного подвигу.

Саме тому важливо виключити у ці дні будь-яку непомірність у їжі і питті. Обмежувати себе варто і в розвагах.

Вважається, що Масляний тиждень, починаючи з понеділка, складається із зустрічей, загравання, ласунки, розгулу, тещиних вечорів, зовиціних посиденьок, проводів і провести кожен з цих днів потрібно особливо.

Нічого спільного з християнством це не має.

Якщо говорити про вже сформовану традицію – випікати млинці, запрошувати гостей на спільне чаювання, робити візити родичам – то це прекрасний привід провести час за живим, а не віртуальним спілкуванням.

Використати період Масляниці варто, як додаткову можливість – роздати борги, приділити увагу близьким, яких давно не бачив.

При цьому не потрібно сліпо слідувати запропонованим в «народі» способам провести Масляну, згідно зі звичаями, які не мають нічого спільного з християнською традицією.

Не варто масляницю розцінювати і як останній шанс розгулятися перед постом.

Адже в церковній практиці вже все говорить про те, що скоро почнеться найголовніший період в житті християнина – особливий період покаяння і молитви.

За матеріалами УНІАН

Share

One Comment

  1. Cameron Sosh

    I just want to say I am just all new to blogging and site-building and absolutely enjoyed this blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You definitely have good posts. Bless you for revealing your blog.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.