Сьогодні вранці Зеленський підписав важливий документ, який мусили підписати ще 33 роки тому. Не всі дочекалися

Сьогодні в недільний ранок Зеленський одним підписом зробив те, на що закривали очі 33 роки.

Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом ліквідаторам катастрофи на ЧАЕС.

Про це повідомляє «Інформатор».

Згідно з документом № 468/2019, старший інженер-механік реакторного цеху ДП «Чорнобильська АЕС» в 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції в 1986 році Валерій Беспалов і начальник зміни цього ж підприємства в 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) вшановані найвищою державною нагородою за героїзм і самовіддані дії під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася26 квітня 1986 року – зазначено на сайті Президента України.

Олексій Ананенко, Валерій Беспалов і Борис Баранов, ризикуючи життям, запобігли другому вибуху на Чорнобильській АЕС.

Усі троє спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнили його від води.

Завдяки цьому вчинку вдалося запобігти контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, в результаті якого, швидше за все, стався б другий вибух.

У багатьох статтях, книгах і фільмах описується, що Баранов, Беспалов і Ананенко загинули через кілька днів після цієї операції від променевої хвороби. Однак це не відповідає дійсності.

«Добровольцями погодилися йти троє: старший інженер Олексій Ананенко, інженер середньої ланки Валерій Беспалов і начальник зміни Борис Баранов. Один з них повинен був тримати підводну лампу, двоє інших — відкривати клапани.

На наступний день після занурення хлопці розказали, що в басейні «не було освітлення, а водонепроникний ліхтар час від часу вимикався, тому працювали практично на дотик. Через деякий час їм вдалося виявити зливні клапани і в повній темряві відкрити дві засувки, щоб випустити воду назовні.

ЗМІ писали про те, що всі троє героїв загинули від променевої хвороби, але це не відповідає дійсності. Всі троє вижили «, — йдеться в статті у Вікіпедії.

Вони були співробітниками ЧАЕС, але не були водолазами. Ананенко, Беспалов і Баранов працювали у відділі, який відповідав за роботу басейну-барботера.

У 2018 році президент Порошенко нагородив трьох ліквідаторів орденом «За мужність» III ступеня. Оскільки Борис Баранов помер в 2005 році, його нагороду вручили онукові.

Share