Спеціалізований броньований автомобіль «Варта» достроково передали на передову батальйону морської піхоти

Дострокова передача СБА «Варта» Збройним Силам України

Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка» достроково передало Збройним Силам України чергову партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Варта», передає Військовий навігатор України.

СБА «Варта» (абр. від Спеціалізований бронеавтомобіль) — бронеавтомобіль з колісною формулою 4×4 виробництва компанії «Українська Бронетехніка».

Компанія продемонструвала, що українське виробництво може та має бути абсолютно незалежним від Росії. Ми самостійно здатні виготовляти високотехнологічну і якісну військову техніку. Наші автомобілі постійно модифікуються згідно побажань учасників військових дій, з якими щотижня проводяться зустрічі.

Працівники підприємства приклали титанічних зусиль, працювали в дві зміни, аби пришвидшити процес виробництва.

«Свобода має дорогу ціну. Кожен день на східному фронті України гинуть наші солдати. Тим важливішою кожного дня стає наша місія – виробляти автомобілі, що захищають наших хлопців і нашу країну, що повертають додому солдат цілими і неушкодженими.

Сьогодні ми достроково здаємо чергову партію бронеавтомобілів, і віримо що вони допоможуть зберегти територіальну цілісність України та життя наших оборонників. Ми знаємо, що переможемо. Слава Україні!!!», – заявив директор ТОВ «Українська бронетехніка» Олександр Кузьма.

Також ЗСУ отримали п’ять машин «Варта» і одну «Новатор» минулого місяця.

Нагадаємо, що бронеавтомобілями «Варта» озброюється один з батальйонів 35-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України.

Бронеавтомобіль побудований на шасі вантажного автомобіля МАЗ. Вперше представлений в 2015 році, як спеціальний автомобіль для поліції особливого призначення КОРД.

Станом на початок квітня 2016 року, вартість однієї бронемашини оцінювалася в межах 5,5 – 7,5 млн гривень.

Виробником заявлена можливість встановлення бойового модуля з кулеметом 7,62 мм, 12,7 мм і башти типу БП-1 — аналогу башти, що встановлюється на БТР-70/80 і БРДМ-2, і озброєна кулеметами 14,5 мм і 7,62 мм.

Для бронювання використовується шведська сталь з твердістю 560 компанії ARMOX, на відміну від інших вітчизняних бронеавтомобілів, які використовують сталь з твердістю 500. Це дозволило без зниження бронестійкості зменшити вагу капсули автомобіля на 11%, як наслідок збільшилася корисна вантажопідйомність.

Броня захищає екіпаж і десант від бронебійного патрона калібру 7,62х39 мм. Завдяки V-подібній формі днища та протимінним сидіння забезпечено захист екіпажу при підриві міни потужністю 6 кг у тротиловому еквіваленті.

Share