Сталося те, чого Путін найбільше боявся: Європейські країни за власний кошт готові розмістити американські військові бази

Країни Балтії підтримали пропозицію Польщі розмістити американську військову базу.

Польща висловила готовність виділити до $2 млрд зі свого бюджету для фінансування постійної військової бази США на своїй території.

Прем’єр-міністри країн Балтії висловили підтримку бажанням Польщі мати на своїй території постійну військову базу США, пише Главком.

Про це глави урядів Естонії, Латвії та Литви повідомили в понеділок на прес-конференції в Таллінні, повідомляє ERR.

«Присутність США в регіоні Польщі і країн Балтії з точки зору Естонії дуже важлива. Можна вітати більш активний прихід до Польщі», — сказав прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас, додавши, що слід зберігати єдність США і країн Балтії в сфері оборони.

«Вважаю, що ми всі були б зацікавлені в присутності США в нашому регіоні», — зазначив прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс.

«Дуже важливо, що реалізуються рішення Варшавського саміту НАТО. Ми повинні продовжувати роботу, яка посилює безпеку, тобто продовжувати співпрацю з США», — зазначив прем’єр Латвії Маріс Кучінскіс.

Раніше європейське видання газети Politico з посиланням на документи, оприлюднені міністерством оборони Польщі, повідомило, що Польща висловила готовність виділити до $2 млрд зі свого бюджету для фінансування постійної військової бази США на своїй території.

Міністерство оборони США допустило збільшення свого військового контингенту в Польщі. Москва заявила, що готова реагувати на розширення інфраструктури НАТО до кордонів РФ.

Зараз в рамках операції Atlantic Resolve в Польщі на ротаційній основі розміщується американська танкова бригада чисельністю близько 3,5 тисячі військовослужбовців.

Вони мають у своєму розпорядженні 400 гусеничних машин, 900 одиниць колісної техніки, включаючи 87 танків Abrams і 18 самохідних 155-міліметрових гаубиць Paladin.

Share

One Comment

  1. Vanetta Uribazo

    I simply want to mention I am just newbie to weblog and truly liked your website. Likely I’m likely to bookmark your blog . You really have amazing well written articles. Thanks a bunch for revealing your website page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.