Студентка попросила відрахувати її із столичного університету через… затяту антиукраїнську позицію професорки

Студентка першого курсу магістратури Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Марія Прошковська попросила її відрахувати через антиукраїнські меседжі її викладачки, професора Євгенії Більченко.

Свою позицію вона виклала на особистій сторінці в Facebook.

Марія, яка вчиться на факультеті філософії і суспільствознавства (спеціальність культурологія), зазначила, що так вирішила відповісти на повну відсутність реакції керівництва вузу на випади свого педагога проти української мови й України загалом.

«Професор Більченко не поважає країну, в якій живе, працює і заробляє, мову цієї країни, вважає війну Росії проти України «громадянською війною», демократично обрану владу — неонацистським режимом. Крім того, вона публічно заявляє про дружбу з Захаром Прилепіним, виступає на телеканалах «ДНР», Клименка і російському телебаченні, де розповідає про те, як її тут пригнічують. Прямо в Facebook заявляє також про те, що вона разом з керівництвом університету «підтирається скаргами», які на неї надходять»,- обурилася студентка.

Прошковська додала, що її бентежить не тільки особиста позиція Більченко, але і те, що вона системно «промиває мізки» молоді, у якої викладає. За словами студентки, цим професор займається не тільки в аудиторіях, а й у лекціях філософського спрямування, які публікує на YouTube.

«Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитися далі у Євгенії Більченко і в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на сьомому році війни закриває очі на подібні резонансні речі. Слава Україні!»- написала Прошковська. Вона також додала, що проти будь-якого цькування, і пані Більченко має право на будь-яку власну думку, як приватна особа, але як викладач українського національного вишу повинна добирати слова і поважати суспільство, в якому живе.

Варто зазначити, що епатажна 40-річна професорка Євгенія Більченко (на фото), що намагається вирізнятися і зовнішністю, і одягом, виступила проти закону, який переводить всю сферу обслуговування на українську мову. Вона назвала його «черговим опухлим лімфовузлом на тілі онкохворої американської колонії», а всіх громадян, які підтримують ці правила, — «фашистами».

Згодом професорка, яка є відомою поетесою, записала відеозвернення до президента України Володимира Зеленського та поскаржилася на погрози про звільнення з університету, де вона працює.

Share