Сумна, ганебна історія: Син — не вартий батька-героя, він на підхваті у його катів, «як їхній раб, як раб, як ниций раб»

Син видатного українського поета і політв’язня Василя Стуса – Дмитро Стус – у 2013 році був членом журі поетичного конкурсу, який організувала ГО “Український вибір” Віктора Медведчука, а перед тим очолював журнал видавництва Володимира Рубана, якого називають партнером Медведчука.

Тепер Дмитро Стус виступає проти показу ролі адвоката Медведчука у фільмі про батька, пише Новинарня.

Відеозапис із конкурсу, що відбувався у клубі “Sorry бабушка”, було оприлюднено на YouTube рухом “Відсіч” у березні 2013 року.

“Дмитро Стус, син Василя Стуса продався вбивці свого батька – Віктору Медведчуку. Тепер він працює на кишенькову організацію Медведчука “Украинский выбор”, – писали тоді активісти “Відсічі”.

На відео зафіксовано, як одна з конкурсанток після прочитання поезії запитала у Дмитра Стуса, як він ставиться до того, що людина, яка “засадила його батька”, фінансує цей поетичний конкурс.

“Така людина тут сидить – Дмитро Стус. Не очікувала вас тут побачити.

Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи в якості політичного піару оплачує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?” – запитала дівчина.

Дмитро Стус відповів, нібито не знав, хто спонсор цього конкурсу (хоча на сцені висів великий логотип “Український вибір”).

Таку відповідь зал зустрів сміхом і вигуками, мовляв, про спонсора знали усі.

Стус-молодший після цього звинуватив дівчину в політизованості і заявив, що вона “говорить не своїми словами”.

“Я давно вже працюю в культурі і хочу вам сказати, що дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати, і ваших колег: ви занадто залежите від політики.

Якщо ви вже говорите про Василя Стуса, то в нього є дуже добрі слова: “А ще зневажаю політиків”. Люди, які служать політикам, – це ще гірше. В даному випадку ви говорите не своїми словами”, – сказав син поета.

Він додав: “Якщо вам буде легше, я можу звідси піти”. Однак залишився в залі.

Письменник Юрій Винничук водночас нагадав, що Дмитро Стус був головним редактором журналу “Київська Русь” у 2006-2013 роках.

Генеральним директором цього видавництва був “креатура Медведчука” Володимир Рубан (підозрюваний у змові з Надією Савченко в підготовці теракту в Києві).

Як відомо, Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса у 1980 році, коли радянський суд засудив поета-дисидента до 10 років таборів і 5 років заслання.

Тоді Медведчук визнав “злочини”, які нібито скоїв Стус, і погодився в необхідності покарання за це.

Поет загинув у вересні 1985 року в тюремному карцері.

Зараз триває робота над повнометражним фільмом “Птах душі” (“Стус”), який наполовину фінансується державним коштом через Держкіно.

10 серпня актор Геннадій Попенко повідомив у соцмережі про те, що зі сценарію фільму вилучили сцени із процесом над Василем Стусом за участі адвоката Віктора Медведчука – проросійського політика, кума президента РФ Володимира Путіна.

Після розголосу в соцмережах і ЗМІ творці фільму (режисер – Роман Бровко) пообіцяли дозняти сцену з Медведчуком.

Натомість Медведчук через свого адвоката пригрозив заборонити демонстрацію фільму “Стус” через суд.

Син поета Дмитро Стус заявив, що відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки.

Також Дмитро був проти згадки про Медведчука у цьому фільмі.

Share

4 Comments

  1. Babara Rybarczyk

    I just want to say I am just all new to weblog and truly loved your blog. More than likely I’m going to bookmark your blog . You definitely come with terrific article content. With thanks for revealing your webpage.

  2. Lourdes Orlinsky

    Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.