Такий небезпечний для путінської Росії український коваль: у Криму ФСБ вночі вивезло з рідного дому українця Олега Приходька

В окупованому Криму затримано проукраїнського активіста із Сак Олега Приходька.

Про це Крим.Реалії повідомив український політик з Євпаторії, народний депутат України сьомого скликання (від «Свободи») Едуард Леонов, передає Цензор.НЕТ.

«Дочка Олега Приходька сказала, що в середу ввечері увірвалися в будинок і відвезли в ФСБ батька. Відвезли в чому був.

Причини невідомі, ніякої нової інформації, ні у рідних, ні у мене досі немає», – сказав Леонов.

Затриманого окупантами в середу 9 жовтня в окупованому Криму проукраїнського активіста Олега Приходька відвезли в невідомому напрямку разом з його дружиною Любов’ю Приходько.

Про це пізніше Крим.Реалії повідомила дочка активіста Наталія.

Вона розповіла, що досі не знає, де її батьки. «Я нічого не знаю, не знаю, куди відвезли, забрали не тільки батька, а й маму», — сказала Наталія.

За інформацією видання, адвокатську допомогу родині Приходько надаватиме Назім Шейхмамбетов.

62-річний Олег Приходько живе в селі Оріхове Сакського району, що в Криму. Попри небезпеку, яка існує у цій місцевості через анексію, він не боїться проявляти свою громадянську позицію.

Називає себе бандерівцем. І не зважає на те, що до його особи завжди прикута увага ФСБ.

…Пан Олег мешкає у невеличкому будинку разом із дружиною Любою. За фахом він — коваль. Робить решітки для камінів, ворота, декоративні композиції… Все продає на місцевих ринках.

Уже два роки він, за тутешніми законами, міг би отримувати російську пенсію. Та принципово не звертається по неї у відповідні служби. Вирішив, що зароблятиме на хліб без допомоги окупантів.

“В Олега — повстанський дух. Він нічого не боїться і не приховує свою позицію. Відкрито заявляє, що Крим — це земля українців”, — розповідає «Експресу» Валерій Балаян, режисер і сценарист, знайомий Олега Приходька.

8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району.

Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски.

Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

У червні 2016 року російські силовики затримували активіста за українські номерні знаки на автомобілі.

На подвір’ї Олега Приходька майорить український прапор. Є дерев’яна альтанка, яка з’явилася тут уже після анексії Криму. На ній напис: “За честь, за волю, за козацьку долю. Слава Україні!”

“Цю альтанку робив ще один український патріот, товариш Олега. Ось у ній вони збираються, спілкуються винятково українською, співають українські пісні.

Майорить тут і прапор Великої Британії. Як мені пояснив Приходько, він дуже любить групи The Beatles, Pink Floyd і The Rolling Stones.

А ще каже, що британці завжди допомагали нам у протистоянні з “червоними”.

Усі ці речі також не сподобалися Олеговим “гостям”. Та стяги на подвір’ї вони не чіпали…

До речі, Олег Приходько відвідував маму політв’язня Володимира Балуха (хоч особисто вони не були знайомі), допомагав їй, привозив гроші, телефонував. Дуже вболівав за долю Володі.

Коваль приходько вірить, що все і в Балуха, і в Криму буде добре.

Share