Тепер в зоні розведення доведеться розводити загони поліції? Ватажки псевдо-республік хочуть ввести в демілітаризовані зони «внутрішні» війська

Зеленський порівняв демілітаризовано зону в Станиці Луганській зі Швейцарією. І запевнив, що жителям «сірої зони» (Президент просив більше не називати так залишену територію, оскільки там залишаються підрозділи поліції.

Але пасторальну картинку порушила заяві ватажків невизнаних «республік».

Пушилін і Пасічник погрожують ввести «внутрішні» війська в райони розведення сил, повідомив Канал 24.

Ватажки проросійських бойовиків Денис Пушилін та Леонід Пасічник одночасно заявили, що мають намір ввести загони «МВС» та «міністерства державної охорони» псевдореспублік у райони розведення військ.

Про це вони заявили, висловлюючи невдоволення, що у підконтрольних українській владі містах, де відбудеться розведення, залишиться українська поліція.

Пасічник, зокрема, заявив, що підрозділи Нацполіції та Нацгвардії України у Золотому «зроблять неможливими розведення сил на інших ділянках», повідомляє видання «ТАСС».

У такий спосіб ватажок луганських бойовиків відреагував на заяву повіреного у справах США Вільяма Тейлора про те, що після розведення сил у ці райони зможуть увійти поліція та Національна гвардія.

Україна офіційно говорила про діяльність правоохоронців лише у населених пунктах, поблизу яких відбувається розведення, але не в районі самого розведення.

Уточню, що в разі якщо описаний містером Тейлором сценарій буде реалізований українською владою, розведення на нових ділянках буде неможливим. У демілітаризовану зону, в свою чергу, будуть симетрично введені підрозділи «міністерства держбезпеки» і «МВС ЛНР», – заявив Леонід Пасічник.

З аналогічною заявою майже одночасно виступив і ватажок донецьких бойовиків Денис Пушилін. Він так само пригрозив ввести у демілітаризовані зони «внутрішні сили» недореспубліки.

«Такий непрофесійний, недбалий підхід американського представника у цьому питанні неприпустимий, оскільки може ввести в оману кого-небудь з українських чиновників.

На жаль, ми знову віч-на-віч зіткнулися з суперечливим і збоченим тлумаченням домовленостей з боку Заходу», – заявив ватажок донецьких бойовиків.

Де вже відбулося розведення військ на Донбасі?

Розведення сил і засобів уже відбулося на двох ділянках – №1 в районі Станиці Луганської та №2 в районі Золотого. Обидві ділянки розташовані у Луганській області.

Українська сторона раніше заявляла готовність приступити до розведення сил на ділянці Богданівка – Петрівське за умови відсутності обстрілів протягом 7 діб.

 

Share