Ті, що ризикуючи життям зробили свій український вибір на Донбасі, знову у небезпеці: Скоєно замах на колишню полонянку й важливого свідка злочинів «ДНР»

Скоєно замах на колишню полонянку й важливого свідка злочинів «ДНР» Валентину Бучок.

Валентина Бучок підірвалася на розтяжці у дворі свого будинку. Хто встановив розтяжку, поки невідомо.

Бучок є важливим свідком злочинів терористів «ДНР»

Її звільнили з полону 2017 року.

У Донецькій області скоєно замах на колишню полонянку «ДНР» Валентину Бучок, яка є важливим свідком злочинів терористів на Донбасі.

Про це у Facebook повідомив глава громадської організації «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.

Він уточнив, що жінка підірвалася на розтяжці, яку встановили у дворі її будинку невідомі. Жінку госпіталізували, вона жива. Подробиць про її стан поки немає.

«Скоєно напад на Валентину Бучок. Валентина, колишня полонянка «ДНР» в’язниці «МДБ ДНР» «Ізоляція», сьогодні вранці підірвалася на розтяжці в себе на подвір’ї, вдома в селі, поруч із містом Костянтинівка Донецької області», – зазначив він.

Щербаченко нагадав, що Бучок є свідком злочинів терористів «ДНР».

Зі свого боку медичка 128-ї бригади ЗСУ Тетяна Борисенко додала:

«Сьогодні біля свого дому підірвалася на розтяжці, яку встановили невідомі, Валентина Бучок. Жінка, яка була в полоні більш як рік, яку зняли у фільмі «Ізоляція», яка не мовчить і каже правду»

Пізніше в поліції опублікували перше фото з місця замаху на Бучок. Зазначається, що на місці події працювали кінологи та вибухотехніки, потерпілу госпіталізували.

Наразі правоохоронці встановлюють обставини події. Попередня правова кваліфікація – ст. 15, ст. 115 (Замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Валентина Бучок була звільнена з полону «ДНР» у грудні 2017 року. Жінка працювала електромонтеркою в Донецьку.

У лютому 2017-го її звинуватили в «співпраці з СБУ» і майже рік катували в полоні.

Колишній полонений угруповання «ДНР», український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч Ігор Козловський також висловив своє обурення щодо замаху.

Він нагадав, що це вже не перший напад на Валентину Бучок на підконтрольній Україні території і додав, що попередні замахи досі не розслідувані.

«Це якийсь жах! Повідомляють, що знову здійснено черговий напад на Валентину Бучок. Я глибоко шаную і захоплююсь мужністю і принциповістю Валентині, яка пройшла у полоні катівні т. зв. «ДНР».

Сьогодні зранку вона підірвалася на розтяжці у себе вдома у дворі в селі поруч міста Костянтинівка на Донеччині. Вона жива, але стан її важкий.

Валентина відверто і безстрашно свідчить про злочини т.зв «ДНР», а також веде судовий процес проти корпорації «ДіТЕК». Усі попередні замахи лишилися нерозслідуваними правоохоронними органами. На жаль…», – написав він.

Нагадаємо. 15 жовтня 2019 року Валентині Бучок на подвір’я будинку невідомі підкинули гранату. Тоді боєприпас біля будинку знайшов її чоловік. Досі немає результату розслідування.

«Коли коса вдарилася об металевий предмет, чоловік помітив гранату. Боєприпас був на розтяжці, яка була протягнута прямо через доріжку, що веде від будинку до хвіртки. Просто щастя, що ніхто з нас випадково не зачепив цю розтяжку», – сказала тоді Валентина Бучок.

Перед цим невідомі вночі підпалили дах будинку сім’ї Бучок. Злочинці не встановлені.

Валентину Бучок бойовики «ДНР» звинуватили в шпигунстві у 2017 році. Майже рік жінку катували в полоні.

Вона була звільнена завдяки обміну наприкінці 2017 року. Зараз мешкає на контрольованій Україною території і збирає документи для звернення до Європейського суду з прав людини, аби довести, що стала жертвою бойовиків.

Також збирається судитись з підприємством ДТЕК на якому працювала за те, що не змогло захистити її під час виконання службових обов’язків на окупованій території.

Share