Тоді Об’єднані сили відкрили потужний вогонь у відповідь: причина поважна — врятувати пораненого ворожим снайпером солдата

Ворог намагається прикрити вбивство російського генерала: армійці ООС розповіли про «гарячі дні» біля Новотошківського

Коли вогонь вщух, армійці спробували евакуювати пораненого з поля бою, проте окупанти розпочинали нову провокацію

Регулярно бойовики відкривають вогонь біля Новотошківського на Луганщині. Українські вояки кажуть – таким чином терористи намагаються прикрити ліквідацію ворожого генерала. Розповідають, днями там активізувалися ворожі снайпери.

Репортаж Вікторії Ковальової для 5 каналу.

Уже кілька днів на позиціях поблизу Новотошківського – гаряче. Окупанти обстрілюють позиції вночі та вдень.

«У сепаратистів сталися конфлікти між собою, і таким чином був убитий російський генерал.

Вони цього не будуть визнавати і хочуть усю провину пропагандистськи скинути на українську сторону. Вони провокують на вогонь у відповідь, щоб ми також порушували Мінські домовленості.

Ми на ці провокації не піддаємося. Ми діємо згідно з цими домовленостями і хочемо, щоб вони виконувалися», – розповідає військовослужбовець Максим.

Не отримавши бажаного, окупанти задіяли снайперів.

«Заїхали снайпери підрозділів ЗС РФ. Заїхали, найімовірніше, фахівці. Кажуть, що снайпери-жінки. Нічого! Будемо боротися з ними», – каже армієць Віктор.

Днями снайпер поцілив одного із захисників, який вартував на спостережному посту. Поруч був його побратим – Олександр.

Знання парамедицини, здобуті під час навчань, знадобилися. За майже два роки служби Олександрові вперше в житті довелося надавати домедичну допомогу.

«Тут не панікувати і все. Тому що, коли голова чиста, тобто немає зайвих думок, тоді ти знаєш, що робити. І робиш усе на професійному, підсвідомому рівні. Було трохи страшно, але можна було з тим боротися», – пригадує боєць Олександр.

«Дуже напружено все відбувалося. Викликали по радіостанції кілька разів. Спочатку говорили, що в принципі, все нормально. Йому надавали медичну допомогу. Намагалися зупинити кровотечу, поки викликали медиків. Трималися пацани», – розповідає військовослужбовець Катерина.

Коли вогонь вщух, армійці спробували евакуювати пораненого з поля бою. Проте окупанти розпочали нову провокацію.

«І зразу з АГС-17 почали накривати. Осколочними. Щоб не могли ні евакуювати, ні група евакуації з основної позиції підійти», – пригадує Віктор.

Під час цих обстрілів поранення зазнав один з армійців із групи евакуації. Тоді Об’єднані сили відкрили вогонь у відповідь.

«Під час здійснення евакуації піхота обстрілювала ворога, щоб здійснити евакуацію. Під час евакуації застосовувалася техніка новітня. «Хамери», які в себе на борту мають усі засоби, що забезпечують доставку пораненого до «зеленої» зони. До військового госпіталю. Головне, що військовослужбовець залишився живим», – каже армієць Максим.

Двох поранених доправили до харківського шпиталю. Медики кажуть, їхній стан задовільний.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, «5 канал»

Share