Томос для України: в Росії зробили нову дивну заяву, що стосується… Туреччини. Турки не знають, сміятися чи плакати

Томос для України: в Росії зробили нову дивну заяву.

У РФ вважають, що патриарх Варфоломій порушив закони Туреччини.

Депутат Держдуми Росії Наталія Поклонська заявила, що рішення вселенського патріарха Варфоломія надати автокефалію Українській православній церкві суперечить законам Туреччини.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РИА Новости.

За словами Поклонської, вона надала послу Туреччини в РФ Хюсейну Діріозу “правовий висновок”, зроблений ініціативною групою на чолі з доктором юридичних наук Ігорем Понкіним.

Висновок містить дані про нібито “юридичну дефектність” акта 2018 року і повну вичерпність акта 1686 року, яким Київську митрополію юридично було передано під юрисдикцію Московського патріархату.

Крім цього, росіяни оцінили дії вселенського патріарха з точки зору відповідності законам Туреччини. Зокрема, на їхню думку, вони порушують статті конституції Туреччини, положення закону Туреччини “Про асоціації”.

Крім цього, росіяни розгледіли у діях патріарха Варфоломія ознаки злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу Туреччини про підбурювання до ненависті, ворожнечі або приниження людської гідності і про зазіхання релігійними службами на безпеку країни.

За словами Поклонської, вона направила російський “експертний висновок” прокурору, міністру внутрішніх справ та головному омбудсмену Туреччини, і дуже сподівається, що його не буде залишено без уваги.

Нагадаємо, собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату прийняв рішення про відмову від участі в процесі створення автокефальної Української православної церкви.

А тим часом стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій I ще у 2008 році був готовий надати томос про автокефалію Українській православній церкві, але цьому завадив тодішній патріарх РПЦ Алексій II.

Share