Тот, который возвращает павших с войны: человек, сделавший для Украины так много, сам утратил все. Он не бросил погибших, мы не бросим живых

Леонид Бондарь: помочь человеку, который сделал так много для нас всех.

Я хочу рассказать о человеке и, потом, у всех вас, дорогие друзья, попросить для него помощи, написал в Цензор.нет Павел Нетесов, волонтер миссии «Эвакуация 200».

Леонид Бондарь, мой друг и товарищ, которому я, без преувеличения, доверял свою жизнь в 2014 и 2015 годах, сейчас попал в беду.

14-го апреля у него сгорел дом. Полностью, со всеми вещами и документами.

Слава Богу, все живы. Успели повыскакивать.

Все это произошло в течении 35 минут.

Мы с 2014 года, кто с оружием в руках, кто с лопатой, но все на фронте, и не бросаем своих погибших, а тем более живых.

15-го числа машина «Эвакуация 200» стояла во дворе Лёниного дома… От дома практически ничего не осталось. В проеме окон серое дождливое небо. Жизнь с чистого листа…, только нужно завалы разобрать.

За эти три дня вывезли восемь самосвалов горелого мусора.

«Лёня, а награды твои хоть остались?» «Нет…сгорели, сплавились в одну кучу».

Но мы их нашли и обязательно восстановим.

Дальше я буду говорить о том, кто такой Леонид Бондарь, выдержками из наградного листа «За Мужество» lll степени.

Именно таким награждают всех погибших в российско-украинской войне. И наградили его, поисковика, который этих погибших возвращал домой с Саур Могилы, Иловайска, Дебальцево и ДАПа…

Бондар Леонід Вікторович з 01 вересня 2014 року брав участь в гуманітарній місії Збройних Сил України «Евакуація-200».

Безпосередньо виконував завдання з пошуку і вивезення тіл загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, правоохоронних органів та інших військових формувань із території, що контролюється незаконними збройними формуваннями у районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей з 03 вересня 2014 року до початку жовтня 2015 року.

Був у складі пошукової групи Національного військово-історичного музею, яка спеціалізувалась на роботі в найбільш небезпечних місцях між українськими позиціями та позиціями сепаратистів.

Результати роботи пошукових груп наведені у доповіді т.в.о. першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта І.І. Колесника Заступнику Міністра оборони України- керівнику апарату Мехеду П.М. станом на 24 березня 2015 року, у якому сказано що пошуковцями, які входять до складу груп цивільно-військового співробітництва у районах АТО досягнуто значних результатів діяльності а саме:

— Пошук та евакуацію (ексгумацію) 400 тіл військовослужбовців ЗС України та правоохоронних органів з території, яка тимчасово не контролюється українською владою, у тому числі тих, що загинули під час оборони Донецького аеропорту та Дебальцевого;

— Евакуацію двох важкопоранених військовослужбовців ЗС України, які перебували на території так званої Луганської народної республіки;

— Забезпечення продуктами харчування, медичними препаратами та одягом військовослужбовців ЗС України, які знаходяться у якості заручників в будівлі Донецького СБУ;

— Надано сприяння у звільненні з полону 12 військовослужбовців ЗС та МВС України (51 ОМБр, 93 ОМБр, б-н «Донбас»).

Саме пошукова група від Національного військово-історичного музею України, в яку входив Бондар Леонід Вікторович, вивезла з окупованої території більш ніж два десятки державних прапорів, один з яких став відомим на весь Світ як «Прапор Нескорених», його разгорнули під час виступу президента Росії Володимира Путіна на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку 28 вересня 2015 року.

Цей прапор неодноразово ставав головним експонатом виставок, які проводили на площах столиці — Михайлівській та Софійській.

Ризикуючи життям, пошукова група збирала з полів боїв під Іловайськом речі загиблих українських солдат, пробиті каски та бронежилети, понівечені мобільні телефони та передавала їх до фондів НВІМУ.

З них було сформовано найбільшу в Державі виставку по АТО, яка зараз займає весь третій поверх музею.

Неодноразово, завдяки комунікабельності Леоніда Бондаря, пошукова група виконувала завдання, уникаючи конфліктів з представниками незаконних збройних формувань.

Леонід без роздумів та вагань виконував найважчу та брудну роботу, подаючи приклад стійкості та внутрішньої сили.

Так, наприклад, на роботах з братського поховання біля с.Победа по дорозі до Новокатеринівки, де було ексгумовано рештки 31-го українського вояка.

Декілька разів Леонід Бондар виконував завдання особисто, самостійно перетинав лінію розмежування задля того, щоб не наражати на небезпеку усіх членів пошукової групи, це була участь в обміні полоненими та тілами загиблих.

11.03.2015 зведена група Національного Військово-історичного музею України та «Чорного тюльпану», знаходячись у сірій зоні, між населеними пунктами Авдіївка та Спартак, потрапила під обстріл.

Завдяки рішучим діям Л.В. Бондаря, група була евакуйована, та ніхто не постраждав.

Він, піднявшись у повний зріст, підійшов до авто, сів за кермо та підігнав автомобіль так, що той закривав усіх від куль, та дав команду швидко завантажуватися.

Це підтверджується членами зведеної пошукової групи та бійцями 25-ї ОМБр, котрі спостерігали за цими подіями зі своїх позицій.

Ну, вот такой человек, наш Лёня Бондарь. Все говорят: давайте будем строить новую Украину. Давайте начнем с нового дома для человека, который сделал так много для нас всех. Спасибо, друзья!

5168 7426 0755 5590 ПриватБанк Леонид Викторович Бондарь.

И за репосты благодарность.

Share