Тpaгiчна і загадкова історія політв’язня(?) Станіслава Клиха, якого в російській в’язниці 5 років кaтyвалu до втрати розуму

“П’ять років вони катували по суті свого”. Історія політв’язня Клиха, якому скалічили психіку в РФ.

З усіх наших заручників, звільнених з полону РФ, найбільш загадковою, безумовно, залишається історія Станіслава Клиха, пише в ФБ Денис Казанський, журналіст, блогер, переселенець з Донеччини.

Ще кілька років тому детально розбирали його біографію. Клих у минулому був членом різних проросійських організацій України, в гуглі і на його сторінці “Вконтакте” можна знайти безліч фотографій з різними проросійськими діячами, в тому числі з Оксаною Шкодою, Володимиром Корніловим і Вадимом Колесніченком.

Сам Клих зізнавався, що був членом і прихильником Партії регіонів.

Та й у Росію він поїхав цілком добровільно, в розпал бойових дій 2014 року, до подруги. Явно будучи впевненим у тому, що йому нема чого боятися.

Коли Клиха засудили, у багатьох склалася думка, що відбувається спектакль, і росіяни таким чином просто створюють своєму агенту ореол політв’язня, щоб потім повернути його в Україну з красивою легендою і 100% впізнаваністю. Приблизно за тією ж схемою, яку провернули з Надією Савченко.

Але час минав, а Клиха не звільняли.

А тепер Станіслав Клих повернувся в Україну, і ми бачимо абсолютно зломлену людину зі скаліченою психікою, що втратила розум у полоні.

Тобто росіяни 5 років без будь-якої осмисленої причини тримали в тюрмі й мучили за фактом свого.

Причому з усіх українських політв’язнів Клиха, якого і політв’язнем назвати складно, катували найбільше. Ніхто інший не повернувся з полону в такому стані.

Якась неймовірна дикість. П’ять років у Росії просто ні за що пресували свого ж прибічника, активіста проросійських рухів, якого кинули до в’язниці за надуманими звинуваченнями, нібито за те, що він воював у 90-х на боці чеченців.

При цьому Клих багато разів бував у Росії до 2014 року. На його сторінці у ВК безліч фотографій з Москви, Сочі, Ростова і т.д., але тоді ніхто і не думав його затримувати.

І що найдивовижніше — за Клиха жодного разу не заступився ніхто з його колишніх соратників і знайомих по Партії регіонів, типу Олени Бондаренко або Володимира Корнілова.

Ніхто з цих людей за весь час не сказав: “Ей, ви чого, це взагалі наш, я його знаю, чого ви його пресуєте?”

Так мовчки й спостерігали, як Росія калічить їхнього однодумця ні за що ні про що. Мовляв, раз катують, значить так треба. Значить, є за що.

Насправді це все, що потрібно знати, як про саму Росію, так і про гнилу проросійську тусовку в Україні, яка трохи менше, ніж повністю складається з підлих боягузів і хробаків.

Пам’ятайте, навіть проросійська позиція не гарантує, що завтра вас не оголосять фашистом і не будуть катувати свої ж російські братушки.

Ще один хороший урок усім українцям, які хворіють ідеями “русского мира”. Завтра на місці Клиха може бути хто завгодно.

Як бачимо, своїх вони катують навіть з подвійним завзяттям. Розтоптують до напівтваринного стану.

Хто бачив, яким Станіслав Клих виходив з літака в Києві, тому є над чим замислитися, пише Новинарня.

Share