«Трампе, введи війська!» Дві європейські країни сподіваються, що саме їх не обійдуть увагою США: геополітична ситуація вимагає посилювати контингент НАТО в Європі

У Німеччині розкритикували можливе скорочення контингенту військ США.

Представники німецького політикуму розкритикували можливе рішення США про відведення частини американських військ, які зараз дислокуються у Німеччині.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Deutsche Welle, цитуючи депутатів Бундестагу.

Значне скорочення контингенту США в Німеччині «з будь-якої точки зору було би дуже прикрим», заявив голова комітету Бундестагу з закордонних справ та кандидат на посаду голови ХДС Норберт Реттген.

Він зазначив, що не бачить об’єктивних причин для такого рішення, та що попередня співпраця була успішною.

«У Німеччині раді американським солдатам, їх розміщення у нас є вкрай важливим для координації міжнародної військової присутності США», — підкреслив Реттген.

Депутат Бундестагу від ХДС Андреас Нік назвав можливе рішення про скорочення чисельності американського контингенту в Німеччині «суто політичним».

За його словами, про це свідчить те, що після появи такої інформації Пентагон досі не зробив жодної офіційної заяви, а запити від ЗМІ переадресовує у Білий дім.

«За моїми даними, федеральний уряд Німеччини досі не був офіційно проінформований про цей процес, що також є дуже незвичайним підходом», — додав він.

Андреас Нік підкреслив, що більшість американських військових в Німеччині виконують завдання в рамках НАТО і військових операцій США у всьому світі.

Депутат додав, що оцінку наслідків такого рішення Вашингтона можна буде зробити після того, коли стане відомо, на яких базах хочуть скоротити кількість американських військових, та з яких підрозділів.

Нагадаємо, американське видання The Wall Street Journal з посиланням на джерело в Адміністрації президента повідомило, що Дональд Трамп вирішив скоротити контингент американських військ у Німеччині майже на третину.

Таке розпорядження нібито вже підписав радник президента США з національної безпеки Роберт О’Браєн.

У Білому домі і Пентагоні, а також у Берліні поки не підтвердили і не спростували цю інформацію.

Проте, Прем’єр-міністр Польщі висловив сподівання, що після скорочення військового контингенту США у Німеччині частину цих військових розмістять у Польщі.

Як пише «Європейська правда», про це він сказав в інтерв’ю RMF24.

На запитання, чи правдиві повідомлення ЗМІ, що частина американського контингенту з Німеччини може переміститися до Польщі, Матеуш Моравецький сказав, що сподівається на це.

«Я дійсно сподіваюся, що після багатьох перемовин, і після демонстрації, наскільки надійним партнером ми є у рамках НАТО, частина військових, які зараз дислокуються у Німеччині і яких США планують виводити, розмістяться у Польщі.

Це посилило би східний фланг НАТО», — зазначив Матеуш Моравецький.

Прем’єр нагадав, що 4 роки тому у Польщі було 500 американських військових, а зараз – вже близько 5000.

«Це посилює безпеку Польщі… Безперечно, рішення – за Сполученими Штатами і президентом Трампом. Ми сподіваємося, що контингент у Польщі постійно збільшуватиметься», — сказав Матеуш Моравецький.

На запитання про те, чи не призведе це до погіршення польсько-німецьких відносин, він зазначив, що виключає таку можливість.

«У нас дуже хороші відносини з Німеччиною. Думаю, Німеччина розуміє, що геополітична ситуація змінюється, і нам потрібно посилювати східний фланг НАТО», — відповів прем’єр.

Share