Трубі — труба: Зеленський звільнив голову Держбюро розслідувань через низку скандалів і призначив замість Труби нардепку «Слуги народу»

Зеленський звільнив Трубу і поставив замість нього нардепку «Слуги народу».

Президент Володимир Зеленський звільнив директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу.

Іншим указом тимчасово виконуючою обов’язки директора ДБР призначено нардепку «Слуги народу» голову комітету з питань правової політики Ірину Венедіктову, повідомляє Українська правда.

Що цьому передувало: 24 грудня президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про Державне бюро розслідувань.

Згідно з цим документом, директор ДБР Роман Труба та його заступники підлягають звільненню.

Нагадаємо, на створення ДБР у 2016 році покладали великі надії, відомство називали українським аналогом ФБР.

Сам Труба сподівався, що будівля Держбюро стане таким самим символом, як будівля Гувера в американському Федеральному бюро.

Три роки по тому відомство стало знане через свою неоднозначну репутацію та низку скандальних справ.

Після програшу на президентських виборах Петра Порошенка ДБР взялось за його активне переслідування, ініційоване Андрієм Портновим, колишнім соратником Віктора Януковича.

При цьому Портнов коментує хід розслідувань у деталях, так, наче сам сидить у кабінеті Труби.

Періодично у мережу зливають компромат на керівника ДБР, а відомі активісти неодноразово говорили про недовіру до нього з боку суспільства.

Так, адвокатка родин Небесної сотні оголосила голодування через повний контроль ДБР над справами Майдану.

Хто така Ірина Венедиктова, призначена Зеленським тимчасово виконуючою обов’язки директора ДБР?

Венедиктова на виборах була третім номером у списку СН.

Вона є відомим юристом у комерційному праві, доктором наук, працювала в низці великих юридичних компаній, арбітром арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.

Завідувала кафедрою цивільно-правових дисциплін на юридичному факультеті Національного університету імені Каразіна в Харкові.

Є членом науково-консультативної ради при Верховному суді.

Венедиктова не має досвіду практичної роботи в правоохоронних органах, і не займалася кримінальним процесом. Разом з тим, вона закінчила Харківський університет внутрішніх справ і також займалася там науковою діяльністю, має, за даними джерел LIGA.net, звання капітана поліції.

Втім, великий досвід правоохоронної діяльності має чоловік Венедиктової — Денис Колесник, співробітник Національної поліції України, департаменту кіберполіції. А також багато порадити зможе батько Ірини, Валентин Венедиктов, перший проректор Харківського університету внутрішніх справ, генерал-майор міліції.

Чи зможе Венедиктова вибудувати таку роботу, чи зможе вона побудувати структуру, яка тільки в процесі створення — велике питання.

Відомо, що вона брала участь в конкурсі на посаду судді цивільного касаційного суду в складі Верховного суду, але провалилася ще на етапі письмових іспитів, не набравши необхідної кількості балів.

Ключову роль в її призначенні має історія особистих стосунків з Зеленським і незалежність Венедиктової від впливу Андрія Богдана та Андрія Портнова, які, як відомо з аудізаписів та інформації ЗМІ, впливали на роботу глави ГБР Романа Труби.

Публікація тих записів серйозно дискредитувала владу.

Share