«Це все пожертви прихожан»: священник УПЦ МП намагався вивезти в Росію півтора мільйони гривень

У священника Києво-Печерської лаври конфіскували півтора мільйони гривень, які він віз до Росії.

Священник усвідомлено не задекларував кошти, які переміщував через митний кордон України Суд конфіскував майже півтора мільйона гривень, які священик Києво-Печерської лаври намагався перевезти до Росії.

Про це 19 липня повідомляється на сайті Судової влади України.

Зазначається, що служитель Києво-Печерської лаври, їдучи до Росії в поїзді «Київ-Москва», переміщував через митний кордон України не задекларовані валютні цінності — у нього було вилучено 52 700 доларів.

«Суд першої інстанції визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України (недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у розмірі 100% не задекларованих грошових коштів», — говориться у повідомленні.

З таким рішенням не погодилися ні адвокат, ні особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, і подали на постанову місцевого суду апеляційні скарги.

Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності, оскільки останній не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння.

Суддя Апеляційного суду Сумської області, розглянувши матеріали справи, відмовив стороні захисту в задоволенні їхніх апеляційних вимог, оскільки особа усвідомлено не задекларувала кошти, які переміщувала через митний кордон України.

«Священик Києво-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту у розмірі 70 євро.

Крім того, в ході усного опитування також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої ним, ні будь-яких інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон України не переміщує», — підкреслюється у повідомленні.

Таким чином, згідно рішення суду, священика Києво-Печерської лаври було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України, та конфісковано в дохід держави вилучені 52 700 доларів.

Крім того, служитель київського храму поповнить державну казну ще на 1420160,69 гривень у вигляді сплати штрафу за порушення Митного кодексу України.

Раніше повідомлялося, що ще одного священника УПЦ МП, який підтримує українську автокефалію, начальство московської церкви виключило з парафії та заборонило його служіння.

Share

One Comment

  1. Joannie Schoene

    I simply want to tell you that I’m new to blogging and truly savored your web page. Almost certainly I’m want to bookmark your blog . You really have excellent posts. Thanks a bunch for sharing with us your website.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.