Це ж треба! В МЗС РФ звинувачують Україну в тому, що вона хоче дійти… до свого кордону. Провокатори волають про провокацію

Росія розпускає чутки, що Україна готує провокації біля кордону РФ.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Україна нібито готує збройну провокацію на Донбасі для наступу на маріупольському напрямку з виходом до кордону з Росією.

Про це Захарова сказала на брифінгу в четвер, пише Українська правда, посилаючись на російський «Інтерфакс».

«У найближчі дні Київ має намір влаштувати збройну провокацію на лінії зіткнення, щоб, скориставшись введеним, в тому числі в Донецькій і Луганській областях, режимом воєнного стану, організувати стрімкий наступ на маріупольському напрямі з метою захоплення території Приазов’я і виходу на кордон з Росією», — заявила вона.

За словами представниці МЗС РФ, Україна «поповнювала військові угруповання силами і засобами збройних сил України протягом останніх місяців».

Це вже не перша подібна заява російського відомства.

5 грудня Захарова сказала, що Україна нібито перекидає війська до лінії розмежування на Донбасі і готує провокації із застосуванням хімічної зброї.

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», разом із 24 моряками, 3 яких отримали поранення.

Україна у зв’язку з цим вирішила ввести воєнний стан у 10 областях.

3 грудня у навчальних центрах Збройних Сил України розпочали збори оперативного резерву першої черги – військових повезуть на навчання для підвищення боєготовності у разі нападу.

За словами начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, навчання необхідні, оскільки Росія з кінця серпня зміцнює свої сили біля кордону з Україною, і зараз військова загроза з її боку – найбільша з 2014 року.

Share