«У хоспісі людей катують нестерпним болем», — Уповноважений з прав людини

Таку сумну новину повідомив регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв.

Так як пансіонат не є закладом охорони здоров’я, він не має ліцензію на наркотичні засоби, тому у хоспісі смертельно хворі пацієнти страждають від хронічного больового синдрому і навіть лікар не може зупинити пекельного болю та призначити лікування, так як це підпадає під незаконну лікувальну діяльність (стаття 138 Кримінального кодексу), — пише уповноважений у соцмережі.

— Реальний випадок стався на початку цього року. У жінки похилого віку стався приступ, вона не змогла отримати в повному обсязі знеболення відповідно до клінічного протоколу паліативної медичної допомоги. Декілька днів вона змушена була терпіти неймовірну біль. Зараз їй стало гірше, вона майже не розмовляє, — додає він.

Наостанок Олег підмітив, що заклад, який мав би полегшувати страждання, займається катуванням людей болем.

Виноградівський хоспіс був відкритий в рамках міжнародного проекту, в якому понад 60% профінансував ЄС. Хоспіс вважається одним з найкращих в Україні, з сучасним обладнанням якого немає навіть у сусідньої Румунії чи Угорщині.

Через бюрократичну тяганину та велику кількість документів, які необхідно зібрати, важкохворим закарпатцям дуже складно потрапити до обласного хоспісу у Виноградові.

Share

One Comment

  1. Reggie Capell

    I just want to mention I am new to blogs and certainly savored you’re web page. More than likely I’m going to bookmark your blog . You surely have beneficial writings. With thanks for sharing your web page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.