У Канаді спалюють українські церкви… Є речі, які ми не можемо змінити

 

Нам треба бути готовими, що вже зовсім скоро буде маса храмів усіх конфесій без громад і без спроможності їх утримувати.

«Навздогін до дискусії про львівський католицький храм, який використовують як органний зал, і де проводили заняття з йоги.

Тут є кілька шарів», — пише журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук», передають Патріоти України, та продовжує:

«Перший – держава має повертати власність релігійним громадам, якщо вони претендують на неї.

Другий – громада має виконати певні умови для цього повернення, бути спроможною утримувати споруду та, приміром, не демонтовувати орган, який є в конкретному храмі.

Третій – йога в храмі – це не наше ноу-хау. Особисто бачив у Каліфорнії, в церкві в кампусі Стенфордського університету приготування до занять, коли дівчата з килимками йшли до церкви, а священик усіх настійливо закликав покинути храм, бо оренда понад усе.

Четвертий – нам треба бути готовими, що вже зовсім скоро буде маса храмів усіх конфесій без громад і без спроможності їх утримувати.

Це ми бачимо в Європі; тоді церкви продають під приватні будинки, гостели, готелі й навіть нічні клуби.

Бо храмів багато, а реальних, не декларованих віруючих мало. І, життя показує, буде ще менше.

І п’яте – в Канаді в місцях колись масового поселення українців церкви… спалюють. Нема людей, кому туди ходити, і власники ділянок не хочуть, щоб порожні 365 днів на рік храми приваблювали піроманів чи яких-небудь сатаністів.

Й офіційно віддають вогню частину історії та духовного життя.

Це не може подобатись, але й виходу іншого нема. Висновок – зберігаймо спокій і не сварімося. Бо є речі, які ми не здатні змінити».

До речі, у Львові відбулась презентація фоторепортажу Устини Стефанчук «Українські церкви та цвинтарі Західної Канади».

За словами Устини Стефанчук, у своїх роботах вона намагалась звернути увагу на покинуті українські церкви та цвинтарі, що розташовані у Західній Канаді.

Мандруючи там українськими поселеннями, фотограф спілкувалась з місцевими. Тому під час зустрічі з гостями виставки, автор розповідала свої враження від розмови з представниками нашої діаспори.

 

Share

One Comment

  1. Beatrice Flocke

    I simply want to tell you that I’m beginner to blogging and certainly loved this page. Most likely I’m want to bookmark your blog . You actually come with perfect well written articles. Bless you for sharing with us your web-site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.