У Канаді спалюють українські церкви… Є речі, які ми не можемо змінити

 

Нам треба бути готовими, що вже зовсім скоро буде маса храмів усіх конфесій без громад і без спроможності їх утримувати.

«Навздогін до дискусії про львівський католицький храм, який використовують як органний зал, і де проводили заняття з йоги.

Тут є кілька шарів», — пише журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук», передають Патріоти України, та продовжує:

«Перший – держава має повертати власність релігійним громадам, якщо вони претендують на неї.

Другий – громада має виконати певні умови для цього повернення, бути спроможною утримувати споруду та, приміром, не демонтовувати орган, який є в конкретному храмі.

Третій – йога в храмі – це не наше ноу-хау. Особисто бачив у Каліфорнії, в церкві в кампусі Стенфордського університету приготування до занять, коли дівчата з килимками йшли до церкви, а священик усіх настійливо закликав покинути храм, бо оренда понад усе.

Четвертий – нам треба бути готовими, що вже зовсім скоро буде маса храмів усіх конфесій без громад і без спроможності їх утримувати.

Це ми бачимо в Європі; тоді церкви продають під приватні будинки, гостели, готелі й навіть нічні клуби.

Бо храмів багато, а реальних, не декларованих віруючих мало. І, життя показує, буде ще менше.

І п’яте – в Канаді в місцях колись масового поселення українців церкви… спалюють. Нема людей, кому туди ходити, і власники ділянок не хочуть, щоб порожні 365 днів на рік храми приваблювали піроманів чи яких-небудь сатаністів.

Й офіційно віддають вогню частину історії та духовного життя.

Це не може подобатись, але й виходу іншого нема. Висновок – зберігаймо спокій і не сварімося. Бо є речі, які ми не здатні змінити».

До речі, у Львові відбулась презентація фоторепортажу Устини Стефанчук «Українські церкви та цвинтарі Західної Канади».

За словами Устини Стефанчук, у своїх роботах вона намагалась звернути увагу на покинуті українські церкви та цвинтарі, що розташовані у Західній Канаді.

Мандруючи там українськими поселеннями, фотограф спілкувалась з місцевими. Тому під час зустрічі з гостями виставки, автор розповідала свої враження від розмови з представниками нашої діаспори.

 

Share

2 Comments

  1. Beatrice Flocke

    I simply want to tell you that I’m beginner to blogging and certainly loved this page. Most likely I’m want to bookmark your blog . You actually come with perfect well written articles. Bless you for sharing with us your web-site.

  2. Waldo Kesinger

    Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.