У неділю — Свята Трійця! Що обов’язково слід зробити напередодні, в суботу. І що категорично забороняється у свято

Трійця 2019: що обов’язково потрібно зробити, а чого не можна.

Трійця — одне з найважливіших свят у християнстві, яке має свої звичаї, зобов’язання, традиції та заборони, пише Znaj.ua.

У 2019 українці святкуватимуть Трійцю 16 червня. Дата свята залежить від Світлого Великодня Воскресіння Христового. Оскільки в цьому році ми відзначали це велике свято 28 квітня, то Свята Трійця святкуватиметься на п’ятидесятий день після неї.

Ось чому Трійцю ще називають П’ятидесятницею.

Оскільки Великдень завжди відзначається у неділю, Трійця — також недільне свято. Зважаючи на це, українці 17 червня, у понеділок, отримують додатковий вихідний. І зможуть відпочивати 3 дні поспіль, починаючи з суботи, на свій розсуд.

Трійця — важливе християнське свято зі своїми традиціями, прикметами та звичаями. Християнське вчення, що оповідає про зішестя Святого Духа в цей день на апостолів, розкриває істину існування Триєдиного Бога.

У православних церквах у цей день відбувається дуже важлива, гарна й урочиста служба.

Субота у переддень свята Святої Трійці рахується Троїцьким батьківським поминальним днем.

Що важливо зробити в батьківську суботу перед Трійцею? Які зобов’язання існують

У неділю, перший день святкування Святої Трійці, обов’язково важливо піти до храму. Основний день святкування в 2019 році — 16 червня. Але оскільки це свято Святої Трійці, його потрібно шанувати 3 дні поспіль. У цьому році — це 16, 17 та 18 червня.

Ви можете відвідати церкву не тільки в перший, але й на другий та третій день — так буде правильно.

У православних храмах читатимуться молебні про поминання душ покійних рідних та близьких.

У батьківську суботу варто відвідати кладовище, роздати частування за померлих, пом’янути душі покійних. У ці дні прийнято молитися про покійних.

Однак ходити на цвинтар на Трійцю забороняється. Це потрібно зробити в батьківську суботу.

Подія ж Трійці вважається радісною.

Не забувайте про сенс церковних свят і днів поминання. І ще один важливий момент: у батьківську суботу, на Трійцю, як і в будь-який інший день поминання, не варто згадувати на панахиді самогубців — церква цього не вітає.

Пам’ятайте також про те, що головний звичай у день Трійці стосується прикрашання рідного дому та церкви зеленню: запашними травами, пахучими квітами, ароматними гілками дерев.

Через те, що житло та храми на Святу Трійцю прийнято прикрашати зеленими рослинами, цю неділю прозвали в народі Зеленою.

Обов’язково треба прикрасити будинок, де ви живете. Уся зелень символізує ваше майбутнє благополуччя, процвітання, багатство, щастя, оновлення та благодать.

Будь-яке приміщення можна прикрасити на Трійцю гілками бузку, берези, липи, клена або верби. Щоправда, українці найбільше люблять прикрашати будинки та храми польовими квітами й луговими травами.

Однак, перш ніж нести зелень для прикраси приміщення, потрібно навести порядок у оселі. Найкраще прибирати вдома саме в суботу. І вже в неділю з ранку піти до церкви, відстояти службу, помолитися, поставити свічки.

Після урочистої православної служби прийти додому і наповнити його ароматом свіжості та різнотрав’я.

Освячені засушені букети трав і квітів, які залишилися у вашій оселі з минулого року, необхідно спалити. А нові букети найкраще зберігати за іконами.

Вважається, що вони охоронятимуть вас та вашу родину цілий рік від негараздів, нечисті та злих духів.

Зберігайте їх, як обереги.

Зі страв у святкові дні Святої Трійці готують коровай, печуть млинці, оладки та пироги. На столі повинні бути страви з яєць, риби та птиці.

Дозволяється використовувати в приготуванні страв багато свіжих овочів і зелені. Прикрашати святковий стіл пір’ям цибулі, листям салату, кропом, петрушкою та іншою зеленню.

Цікаво, що в деяких регіонах України напередодні Святої Трійці фарбують яйця у зелений колір, що символізує відродження життя, продовження роду.

У ці дні вітається гостинність. Ви можете запросити до себе друзів, рідних та близьких, пригостити їх пирогами та млинцями.

Гарна добра традиція на Святу Трійцю — подарунок. Узагалі в ці дні прийнято бути милосердними, дарувати один одному подарунки.

Дуже добре, якщо ви обдаруєте незаможних. Можете зробити покупки: придбати цукерки, печиво, вафлі, халву чи інші будь-які солодощі або приготувати для них яке-небудь частування.

Свята Трійця — православне свято, яке диктує певні заборони.

У святкові дні Святої Трійці краще відкласти усі домашні справи на потім.

На Трійцю не варто трудитися в городі чи на дачі. Усі земельні роботи в ці дні під забороною. Заборонено також шити, прати, прасувати, стригтися, мити підлогу, робити ремонт тощо.

У багатьох джерелах зазначається, що на Трійцю не можна купатися. Вважається, ніби русалки затягнуть у воду та втоплять.

Однак насправді у цьому немає нічого поганого. І церква не забороняє купатися в морі, річці чи басейні. Із точки зору церкви немає заборон щодо купання в Троїцькі дні.

А ось сваритися та конфліктувати забороняється. У ці святкові дні потрібно бути особливо добрими й милосердними, прощати минулі образи. Крім цього, уникати прояву негативних емоцій, образ, заздрості та претензій.

У народі вважається, що це свято особливо важливе для незаміжніх дівчат. Щоправда, гуляти на Трійцю весілля не рекомендують. Дозволяються тільки сватання. Церква проти вінчання і весільного торжества на Трійцю.

У неділю дівчата ворожать, плетуть, а потім пускають вінки на воду. На Зелені свята прийнято плести вінки та опускати їх у річку задля того, щоб визначити: хто буде суженим? Хлопець, який виловить вінок із річки, і повинен стати нареченим.

Є ще один давній звичай, який пов’язаний із частуванням — потрібно спекти святковий коровай і роздати його шматочки незаміжнім дівчатам.

До речі, в народі здавна існує прикмета: дуже добре засушити шматочки короваю, випеченого на Святу Трійцю. А потім додати їх у свій весільний коровай. Згідно з повір’ям, такий ритуал принесе взаєморозуміння, щастя, гармонію та кохання новій сім’ї.

Дуже корисно вмиватися росою, яка випала на Зелену неділю. Троїцька роса вважається найкориснішою для здоров’я. Дівчата та жінки, які будуть нею вмиватися, зможуть надовго зберегти свою красу та молодість.

Проведіть день із родиною, рідними та близькими, своїми найкращими друзями.

Розділіть із ними радість великого православного свята!

Share