У Парижі Зеленський зрозумів: Європі важливо, аби у них не було гірше, а Україні — щоб було хоч трохи краще. Засадничо різні інтереси

Псевдодержавницький стогін на тему «як же він буде вести міжнародні переговори?» поступається місцем нормальній дискусії і критиці смислів, пише в Новом времени екс-генконсул України в Стамбулі, голова правління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

І тут, говорячи про візит президента Зеленського до Франції, не варто боятися того, що він про щось не домовився з Макроном.

Просто Зеленський не є фанатом «заливного стилю» в інформполітиці про те, що в ході візиту «відбулась звірка годинників», а «сторони скоординували плани по зміцненню міжнародної коаліції на підтримку України та розширенню режиму санкцій проти Росії через окупацію Криму і Донбасу».

А немає сумніву, що ще рік тому саме такі результати точно таких переговорів нам у подібних висловах і пояснювали б. І попробував би я не погодитися. Точніше я пробував, не погоджувався, і відразу ставав зрадофілом.

А правда проста — так, Україна і партнери на Заході мають розбіжності у поглядах на те, як краще допомогти Україні, і як краще стримувати Росію.

Так завжди і було. Це результат засадничо різних інтересів.

Європі важливо аби не було гірше (чи аби все виглядало не так погано, як є), а Україні — війна і окуповані території.

Розбіжності ці далеко не вичерпуються темою Ради Європи. Та й тема Ради Європи має цілком інакше прочитання у нас і кількох країнах Європи, що поділяють нашу позицію (до речі, саме поділяють нашу позицію, а не за огидним у брехливості формулюванням українського агітпропу «підтримують Україну у цьому питанні»).

Не погоджуватися у розмові з другом, від якого залежиш, — це теж майстерність дипломата.

Франція і у питанні Північного потоку-2 схиляється на бік німецько-російських бізнес-інтересів, а не на сторону України.

І у питанні досягнення отут уже спільної мети — повернення Україні окупованих території Донбасу ми іноді маємо різне бачення шляхів її досягнення.

Правда вона така. Не завжди красива і приємна.

 

Share