У Польщі українських заробітчан визнали впливовішими за власного президента Дуду

Українці зайняли друге місце в рейтингу “50 найбільш впливових людей польської економіки” за версією популярного видання Dziennik Gazeta Prawna.

Вони розташувавшись між прем’єром Матеушом Моравецьким та президентом Анджеєм Дудою.

У виданні пояснили друге місце українців тим, що польська економіка розвивається і потребує робочих рук, а найбільше трудових мігрантів у Польщі — з України, і їхня кількість постійно зростає.

“Українці — колективний герой польської економіки, чи принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці”, — пояснюють автори рейтингу.

Як зазначається, українців стало більше в польській економіці після російської агресії у Криму і на Донбасі, і не лише у сільському господарстві чи садівництві.

Газета звертає увагу, що торік польські працедавці подали 1,7 млн заяв про намір працевлаштувати громадян України, що на третину більше, ніж в 2016 році, а з 2014 року це зростання сягнуло 350%. Динаміка зростання “вражає”.

Видання також звертає увагу, що зростання ролі українців на польському ринку особливо важливо у контексті демографічних викликів для Польщі.

Як підкреслює часопис, за даними ООН, Польща є однією з країн, де спостерігається скорочення населення найшвидшими темпами, а суспільство незабаром буде одним з найстаріших.

У цьому контексті мігранти зі сходу допомагають гальмувати демографічну проблему для Польщі.

“Однак, проблему це не вирішує, оскільки Україна старіє і стає безлюдною ще швидше, ніж Польща. Ми також не можемо розраховувати, що нові працівники залишаться в Польщі на постійно”, — підкреслює польська газета.

“Як тільки для них відкриються кордони багатших країн Західної Європи, то магніт вищих зарплат може потягнути їх за Одер”, — резюмує польське видання.

За різними оцінками, в Польщі на сьогодні може перебувати приблизно один мільйон трудових мігрантів з України.

Нагадаємо, у третьому кварталі 2017 року українці, що працюють в Польщі, переказали в Україну 3,2 млрд злотих (близько 770 млн євро).

Share

One Comment

  1. Evelia Abner

    I simply want to tell you that I’m very new to weblog and really enjoyed this web blog. Likely I’m planning to bookmark your blog post . You actually have great posts. Kudos for revealing your website page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.