У Президента неприємності: «слуги» збунтувалися. Попри позицію гаранта вимагають неупередженого розслідування фактів стосовно президентського «друга Єрмака»

Любий друг: Чи зможуть «слуги народу» переконати Зеленського, що Єрмак тягне всіх на дно.

Зараз вже, мабуть, забули знамениту фразу Віктора Ющенка «Балога – це я». Те, як Володимир Зеленський захищає главу свого Офісу, доводить, що українська історія рухається по замкненому колу, пише на ресурсі Depo.ua Юрій ВАСИЛЬЧЕНКО.

20 березня 2008 року, тобто 12 років тому, тодішній президент Ющенко зібрав частину фракції «НУНС» — представників «Народної самооборони», які вимагали звільнити голову президентського Секретаріату Віктора Балогу — і, за словами Давида Жванії, пояснив їм: ті мають слухати Балогу, бо Балога – це він.

Днями на малому засіданні фракції «слуг», за джерелами «Дзеркала тижня», вже Володимир Зеленський поянював своїм депутатам, що Єрмак, голова його Офісу, був і є його другом, а нардеп Гео Лерос, який оприлюднив відеокомпромат на брата Єрмака Дениса, — аферист.

Дивно, адже той таки Лерос ще донедавна був радником президента, й аферистом на Банковій депутата не вважали. Так само, як не вважали його таким, коли включили на досить високе місце у передвиборчому списку партії. Не було питань до Лероса і в якості депутата.

Аж до останнього часу.

Зеленський повністю став на бік Єрмака-старшого, хоча на відео не він, а його молодший брат. Оприлюднювач компромату у своїх коментарях атакує голову ОП, але його коментарі тягнуть максимум на наклеп, головним же фігурантом є Денис Єрмак.

Він не чиновник, не працівник Офісу президента, не носій державної таємниці і тому вкрай дивно, що до розслідування цієї справи підключили Генпрокуратуру, ДБР й СБУ.

Нагадаємо, проти Лероса порушили справи відразу за чотирма статтями: ч. 2 ст. 190 — шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб; ч. 2 ст. 344 — втручання в діяльність державного діяча, вчинене особою з використанням свого службового становища; ч. 2 ст. 328 — розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки; ч. 1 ст. 364 — перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Якщо першу з цих статей, про шахрайство, ще якось можна пояснити, то три інші наштовхують на думку про політичну мотивацію у діях правоохоронних органів.

Денис Єрмак не є державним діячем, а те «рішалово», про яке йдеться на відео, аж ніяк не тягне на розголошення державної таємниці.

Справу за фактами, оприлюдненими Леросом, порушила і САП. Поки йдеться про можливе використання влади під час призначення голови Тернопільської ОДА та директора Іллічівського порту.

Учора нардеп пообіцяв продовження епопеї і розповів про корупційну складову при призначенні керівництва НАЕК «Енергоатом».

Тобто, додав роботи антикорупційним органам.

Та чи зацікавлені вони розслідувати ці справи, якщо президент чітко дав зрозуміти, хто йому друг? А наші правоохоронні й антикорупційні органи завжди були і залишаються дуже чутливими до настроїв на Банковій.

Ще одна неприємність для Зеленського назріває у парламентській фракції.

Спочатку Лероса підтримала маленька група депутатів, переважно ті, хто раніше разом із ним виступив проти так званою «консультативної ради» за участю представників ОРДЛО, яку проштовхує Андрій Єрмак.

Далі «слуги» забажали зустрічі з президентом, аби їм пояснили, що діється.

Невдоволення тиском СБУ на Лероса виказав і голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Правоохоронні органи повинні дати оцінку записам.

Моя позиція – треба перевіряти всі факти. Не може бути поділу на своїх і чужих. Водночас я не розумію, чому в державі, де війна й епідемія, 6 співробітників СБУ приходять вручити повістку одному народному депутату.

Мені здається, в СБУ є інші цілі і завдання. Упевнений, що розслідування має відбуватися в рамках закону і без будь-якого тиску», – наголосив він учора.

А ближче до кінця дня на «Фейсбук»-сторінці «Слуга народу» оприлюднили заяву фракції.

Депутати закликали правоохоронні та антикорупційні органи провести ретельне розслідування, яке має встановити, чи були факти корупції, а якщо були, то якої шкоди і які саме особи завдали державі.

Слідство має також встановити, хто здійснював записи та які мотиви були в цих людей.

Вони також підкреслили, що слідство має бути об’єктивним та неупередженим, а тиск на фігурантів – неприпустимим.

«У разі встановлення факту корупційних діянь або інших злочинів всі винні мають бути покарані відповідно до закону, незалежно від звань, посад, родинних зв’язків та наближеності до влади», вважають «слуги».

Ця теза, як бачимо, суперечить поділу президента на «друга Єрмака» та «афериста Лероса».

Але чи здатна «зелена» фракція парламенту піти далі і вимагати від глави держави, на популярності якого вони і стали депутатами, звільнити Єрмака?

Або хоча б колективно пояснити Зеленському, що голова ОП мав би тимчасово призупинити виконання своїх обов’язків на період розслідування. Бо інакше і президент, і його фракція залишатимуться зручними мішенями для інформаційних атак.

Візьмемо лише два моменти.

Відомо, що на Єрмаку заочені питання переговорів по Донбасу у форматі «Козак – Єрмак».

І якщо голова ОП у розпал плівкового скандалу з його братом лишатиметься на посаді, націонал-патріотична опозиція обов’язково звинуватить Зеленського у тому, що він не може звільнити начальника своєї канцелярії, бо зробити це забороняє Москва.

Інші ж опоненти Зеленського наголошуватимуть, що він не реагує на «корупцію» у своєму оточенні. Тобто, в очах виборця винним за все буде саме президент. А без його особистого високого рейтингу на місцевих виборах на «слуг» очікує повний провал.

Share