У України поменшає лоббістів? У двох ключових для нас комітетів Сенату США нові очільники. Чого від них чекати? А чого не дочекатися?

У двох ключових для нас комітетів Сенату США нові очільники.

А тепер трошки не дуже однозначних речей із двох ключових для нас комітетів Сенату США – у справах збройних сил і в закордонних справах. В них нові очільники, пише в UAinfo Микола Бєлєсков.

В першому Джим Інхоф після смерті Джона Маккейна, а в другому Джим Ріш після того, як Роберт Коркер вирішив не переобиратися в 2018 році і пішов на пенсію.

Так ось. Інхоф іще в кінці 2018 року чітко натякнув, що не збирається іти за курсом Маккейна. А саме: активно втручатися в формування порядку денного зовнішньої політики США.

Для нього ключове завдання, щоб щороку вчасно приймали бюджет Пентагону. А от конкуренція із Білим Домом і урядом загалом за формування зовнішньої політики його менш цікавить. Хоча саме формуванням політики США на нашому напрямку і займався активно покійний Джон Маккейн (хай Господь упокоїть його душу).

Із іншого боку, Джим Ріш чітко сказав, що для нього пріорітет №1 це КНР, а не РФ, яка занадто дуже сильно прокачана медійно, але стратегічно – менш важлива загроза для США, чим китайська.

Новий очільник комітету Сенату у закордонних справах до того ж вважає, що тема РФ дозволяє ЗМІ постійно критикувати Трампа за будь-якої нагоди.

Плюс Ріш активно контактує із Білим Домом.

Дональд Трамп нахвалював його в Twitter.

На противагу цьому Роберт Коркер, коли питання стояло ребром по тій же РФ, займав принципову позицію. Побачимо, як Ріш буде тему РФ піднімати і чи буде робити те, що Білому Дому може не сподобатися. «Аля» нові санкції США проти РФ через законодавство.

Це я все до чого. Ні, із цими двома можна працювати і переконувати. Далеко не все втрачено чи пропало. Просто сприймати все як даність – річ небезпечна.

 

 

Share