Україна вже мала цивільного Міністра оборони: він був доктором технічних наук, брав участь у розробці першої Національної космічної програми. Вчора його не стало…

На Покрову помер перший цивільний міністр оборони України.

У неділю, 14 жовтня, після тривалої хвороби, у віці 73 роки помер колишній міністр оборони України, професор Валерій Шмаров.

Про це повідомив заступник директора Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету Олександр Сидоренко, передає “Гордон“.

“Минулого року Валерія Миколайовича звільнили з посади директора Аерокосмічного інституту. Він одразу ж тяжко захворів, хоча, ймовірно, хвороба була й раніше.

Він емоційно сприйняв звільнення, намагався відстояти свої права в суді. Розгляд позову постійно затягувався.

Сьогодні нам стало відомо, що 14 жовтня Шмаров помер”, – розповів Сидоренко.

У Шмарова залишилися дружина і син.

Прощання з покійним пройде в середу, 16 жовтня, з 10.00 до 13.00 у Національному університеті оборони (Повітрофлотський проспект, 28).
Панахида і похорон відбудуться на Берковецькому кладовищі після 14-ї години.

Валерій Шмаров був соратником Леоніда Кучми. На початку 1990-х років брав участь у розробці першої Національної космічної програми України, працював першим заступником генерального директора Національного космічного агентства.

У 1993-1995 роках обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з питань військово-промислового комплексу, в 1994-1996 роках був міністром оборони (перший цивільний на цій посаді), потім – депутатом Верховної Ради.

У 2002-2005 роках працював генеральним директором компанії “Укрспецекспорт”, після чого очолив Аерокосмічний інститут Національного авіаційного університету.

Шмаров написав понад 40 наукових робіт, захистив докторську дисертацію.

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.