Українська трагедія: Вони мужньо захищали Україну, а тепер за гроші вбивають її громадян. Хто ті хлопці, що застрелили дитину в центрі Києва

«Війна з нього не вийшла. Ветерани потребують реабілітації» – екс-командир роти УДА про підозрюваного в убивстві дитини.

Колишній командир 8-ї окремої роти ДУК «Правий сектор», комбат Української добровольчої армії Андрій Гергерт із позивним Червень заявив, що один із затриманих за підозрою в убивстві трирічного хлопчика в Києві Андрій Лаврега має державні нагороди за участь у бойових діях на Донбасі.

При цьому «Правий сектор» відхрещується від самого «Червня» (справжнє ім’я Андрій Гергерт): «НВР ПС вкотре наголошує на тому, що Андрій Гергерт та його бійці не мають жодного відношення до Правого сектора», — написав керівник партії Андрій Тарасенко.

Але при цьому він сам називає його «заступником командуючого УДА так званим комбатом «Червнем». Цікаво, що «друг Червень» присутній у старих публікаціях самого «Правого сектра».

ПС відомий своїми розколами, тож безвідносно до нинішнього статусу Червня, ось його слова:

«Один із затриманих – Семенов. Якщо не помиляюся, звати Олексієм. Але його я не дуже добре пам’ятаю, тому мало що можу про нього розповісти, – цитує Цензор.нет

А ось Андрій Лаврега – якщо це той, про кого я думаю, – одним із найсміливіших бійців був. По-моєму, сам із Черкаської області. Воював протягом трьох років. Це просто страшенно довгий термін. Армія воює по три місяці – потім ротація бригад. Він був снайпером.

Дуже сміливий і добрий хлопець. Його нагороджено державними нагородами. Причому Лаврега дуже молодий. Він прийшов на війну добровольцем, коли йому було всього 17 років. Пішов із підрозділу і повернувся додому приблизно сім місяців тому зі словами: «Більше не можу, я наївся. Не знаю, що робитиму далі».

Після цього не піднімав слухавки, ми хвилювалися за нього. Контакту з ним не було. І таких, як він, – сотні, тисячі», – підкреслив Червень.

Він не відкидає, що Лаврега після повернення з Донбасу міг зв’язатися із криміналітетом.

«Зараз будуть знеславлювати добровольчий рух і всіх нас. Але насправді є одне пояснення – це війна. Не треба паплюжити добровольців! Це не їхня провина, а нашої держави і влади.

Ми говоримо про все – вибори, соціологію, президентів, але не про війну.

Узагалі Лаврега – це гарний хлопець, приклад для інших. Не наркоман якийсь, не алкоголік, не вбивця. Це холоднокровний, чіткий хлопець, який казав: «Україна – моя земля». Його кілька разів було поранено. Однак, з огляду на все це, війна з нього не вийшла.

Можливо, потрапив у якусь банду. І це страшна трагедія», – зазначив співрозмовник.

За його словами, ветерани бойових дій в Україні не проходять необхідного курсу реабілітації.

«Чому б не узаконити це все? Чому б не створити приватні військові компанії для таких людей? Вони б пішли далі воювати за країну і заробляти собі гроші. Це нормально!

До того ж ветерани потребують реабілітації. Я знаю із власного досвіду, наскільки це все складно, як складно адаптуватися. І якби не моя родина – навіть не уявляю, де б я зараз був», – резюмував Червень.

Нагадаємо, у Києві невідомі стріляли в авто депутака Кимївради від БПП Вячеслава Соболєва, а поцілили в його 3-річну дитину, що сиділа на задньому сидінні авто. Дорогою до лікарні хлопчик помер.

Поліція затримала двох підозрюваних

Share