Українські письменники були провидцями: 140 років тому Нечуй-Левицький сказав про Росію все, до чого сьогодні ми доходимо через кров і біль

Ще глибше розумію, чому, між інших злочинів, зруйнували й меморіальний будинок Нечуй-Левицького в Києві, на вул. Пушкінській, написав на своїй сторінці у Facebook відомий письменник Олесь Ільченко.

Тепер на цьому місці кафе «Бергоньє»…

Той будинок знищили за часів Щербицького, наприкінці 1970-х років.

Мотивація: добудовували службові приміщення для театру російської драми… Вже наприкінці 1990-х там з’явилося і кафе «Бергоньє».

Олесь Ільченко привів маловідому цитату Івана Нечуй-Левицького:

«Сумно стає на душі, як подумаєш про будущі часи України під московськими пазурями; сумно стає не тільки в політичних відносинах, але навіть у національних та літературних.

Великоруська нація молода, з диким консервативним характером, з китайською фанаберією; вона все тягне назад, а не вперед – і в свойому старообрядстві, і в візантійсько-московському православії, і в централізмі, вже невідомому в Європі, і в нелюбові до Європи, і в своїй зажерливості.

Якесь справді самодурство сидить в цій нації, і воно викидає на нашу шию самодурів-політиків, і буде викидати хто його зна й доки».

Іван Нечуй-Левицький, «Непотрібність великоруської літератури для України і для слов’янщини»; «Сьогочасне літературне прямування»,1878 рік.

Українські письменники були справжніми провидцями. Мабуть, про небезпеку від нашого великодержавного сусіда точніше ніхто не сказав.

Share

One Comment

  1. Marta Mungle

    I simply want to tell you that I am very new to blogging and seriously loved your web page. Probably I’m likely to bookmark your blog post . You absolutely have impressive stories. Regards for sharing your website.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.