«УНА» та «УПА» асоціюються з визвольними змаганнями, проте сьогодні ці назви носять диверсійні угрупування, контрольовані Росією: СБУ попередила тepакти у день виборів

СБУ припинила діяльність «УНА» та «УПА», які керувалися з Росії і планували теракти у день виборів

Вилучено автоматичну вогнепальну та холодну зброю, вибухівку, військове спорядження

Служба безпеки України припинила діяльність екстремістського об’єднання, яке керувалося з Росії і планувало скористатись підвищенням політичної активності населення під час виборів.

Про це йдеться на сайті СБУ, пише 112.ua.

Угруповання координувалось громадянином США Рустамом Ташбаєвим, уродженцем РФ, якого у 2015 році видворили з України за підривну діяльність.

Учасники об’єднання мали створити власні військові формування: «Українську повстанську армію» («УПА» — з дислокацією за кордоном) та «Українську національну армію» («УНА» — з дислокацією в Україні).

Процес створення «УНА» очолив громадянин України Ю.Заболотний, який затримувався поліцією за незаконне зберігання зброї та пограбування та притягався до кримінальної відповідальності через заклики до повалення конституційного ладу.

Заболотний вів переговори щодо отримання грошей для екстремістської діяльності з російським агентом М. Дульським.

За ініціативи іноземних кураторів у період оголошення військового стану в Україні керівники «УНА» налагодили збір інформації про місця дислокації та маршрути пересування підрозділів ЗСУ з метою вчинення диверсій та зриву мобілізації.

Російський слід в діяльності «УНА» підтвердився за результатами обшуків, проведених в учасників організації в Одесі, двоє з яких — громадяни Російської Федерації та невизнаного Придністров’я, а третій – громадянин України – уродженець Придністров’я. Вилучили засоби ураження та тисячу примірників газет, які містили заклики приєднуватись до діяльності «УНА».

Під час проведення шістнадцяти обшуків також було виявлено та вилучено вогнепальну та холодну зброю, саморобні вибухові пристрої та гранати, вибухівку, військове спорядження, засоби зв’язку та внутрішні документи незаконного військового формування, які стосувались його протиправної діяльності.

У ході слідчих дій виявлено та вилучено автоматичну вогнепальну та холодну зброю, вибухівку, військове спорядження, засоби зв’язку та документи, які підтверджують готування до повалення конституційного ладу та підготовки з цією метою терористичних актів членами «УНА».

За адресою проживання та в автомобілі Заболотного виявлено і вилучено: мисливський карабін на базі АКМС з ознаками перероблення, магазини і 500 набоїв до нього, травматичний пістолет «Форт-12» з набоями, 10 тактичних ножів, що мають ознаки належності до холодної зброї.

Наразі тривають слідчі дії, за результатами яких відбудеться спільний брифінг СБУ та Генеральної прокуратури України.

 

Share